На вересневу сесію Рівненської облради готуються зміни до перспективного плану формування територій громад області

Вчора, 8 серпня, відбулося засідання регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Рівненської області. Засідання відбувалося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Тимошенко та за участі голови Рівненської облради Миколи Драганчука і його першого заступника Олександра Корнійчука. В засіданні взяв участь й директор Рівненського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслан Сивий.

В порядку денному засідання було два питання: про розгляд пропозицій районних робочих груп щодо внесення змін до перспективного плану та про розгляд звернень сільських рад щодо отримання висновків від ОДА.

Члени регіональної робочої групи розглянули пропозиції з Березнівського, Дубенського, Костопільського та Сарненського районів.

Зокрема, у Березнівському районі пропонується віднести Бистрицьку сільську раду до складу майбутньої ОТГ з центром у м. Березне, а не у смт Соснове, як планувалось раніше. На підтвердження такої пропозиції надано результати зборів мешканців сіл.

На Костопільщині пропонується замість Мирненської утворити Малолюбашанську ОТГ у складі Малолюбашанської, Мирненської та Мащанської сільських рад. Там об’єднавчі процеси вже розпочались, адже відповідні сільради вже прийняли необхідні рішення про початок процесу об’єднання в одну громаду.

Інший формат створення об’єднаної громади запропоновано і у Сарненському районі. Тут пропонують змінити центр потенційної громади - замість с. Селище центром громади має стати с. Вири. Відповідно, Вирівська ОТГ може бути утворена шляхом об’єднання Вирівської, Кам’яне-Случанської, Селищенської та Чудельської сільських рад.

Ці три пропозиції були підтримані регіональною робочою групою.

Натомість пропозицію про створення у Дубенському районі Іваннівської ОТГ у складі Іваннівської та Малосадівської сільських рад члени робочої групи не підтримали. Головна причина - прогнозовані фінансові показники цього варіанту об’єднання є дуже незначні, а отже ця громада не буде фінансово спроможна.

З цієї ж причини, низькі прогнозовані фінансові показники, члени робочої групи висловили сумніви у доцільності створення Старосільської ОТГ у складі Старосільської та Вежицької сільських рад. Адже згідно діючого варіанту перспективного плану ці сільські ради віднесені до складу майбутньої Березівської ОТГ. Тож ніяких рішень щодо змін меж громад у Рокитнівському районі поки не приймали.

Нагадаємо, що Центральний офіс реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України провів моніторинг виконання місцевих бюджетів 366-ти ОТГ за підсумками І півріччя 2017 року. За його результатами було складено рейтинг фінансової спроможності ОТГ, який яскраво демонструє які з об’єднаних громад мають хороші перспективи в майбутньому, а яким слід ще суттєво попрацювати в напрямку підвищення власної фінансової спроможності.

Тому громади, які беруть участь в об'єднавчих процесах повинні добре прораховувати власні фінансові показники, щоб нова громада була фінансово спроможна.

09.08.2017 - 17:54 | Переглядів: 13213

Приєднані зображення:

Теги:

перспективний план

Область:

Рівненська область

Джерело:

Читайте також:

12 березня 2026

Пліч-о-пліч із Європою: українські громади запускають новий формат партнерства

Пліч-о-пліч із Європою: українські громади...

Одразу п’ять українських громад підписали меморандум про партнерство з містом Грибів у Малопольському воєводстві...

11 березня 2026

Культурна ДНК громади: чому евакуація архівів і цінностей має бути інтегрована у кризове планування

Культурна ДНК громади: чому евакуація архівів і...

Успіх порятунку культурних цінностей та архівів під час криз визначається не героїзмом моменту, а жорстким...

11 березня 2026

Рада не підтримала оновлення закону про ОСН: що втратили громади?

Рада не підтримала оновлення закону про ОСН: що...

Верховна Рада України розглянула у другому читанні урядовий законопроєкт №6319 щодо органів самоорганізації...

11 березня 2026

У межах Програми відновлення України III відібрано нові інфраструктурні проєкти у громадах

У межах Програми відновлення України III...

Міністерство розвитку громад та територій продовжує відбір проєктів у межах Програми відновлення України III (транш...