Глава Уряду: Ключова мотивація об'єднання громад - отримання ресурсів та повноважень

Ключова мотивація об’єднання територіальних громад – отримання адміністративних повноважень  та акумуляція ресурсів для вирішення місцевих проблем і реалізації проектів місцевого значення. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Тернопільській області.

«Найголовніша мотивація - ресурси і повноваження. Громада об’єдналася - у неї є фінанси і повноваження", - наголосив Володимир Гройсман.

При цьому він додав, що об’єднання має відбуватися на добровільній основі. «Дуже важливо, щоб створена громада була самодостатньою - і по території, і по кількісному складу. Тоді будуть мати достатньо коштів, повноважень, щоб побудувати якісні послуги в освіті, охороні здоров’я, сформувати якісну інфраструктуру, зробити інвестиції в культуру, місцевий економічний розвиток, - сказав Глава Уряду. - Процес об'єднання має пришвидшитися, але тільки шляхом діалогу, роз’яснення, дискусією і переконанням. Добровільне об'єднання не знищує самобутність села, натомість дозволяє забезпечити зростання бюджетів. Ви побачите одразу результати».

Глава Уряду також повідомив, що наразі готується рішення про оцінку управління регіонами  з огляду формування територіальних громад і підтримав пропозицію надання соціальної субвенції об’єднаним територіальним громадам, здатним ефективно використати ресурс.

20.07.2017 - 20:10 | Переглядів: 15117
Глава Уряду: Ключова мотивація об'єднання громад - отримання ресурсів та повноважень

Теги:

форум Володимир Гройсман

Область:

Тернопільська область

Джерело:

Урядовий портал

Читайте також:

16 липня 2026

Запрошення до партнерства у напрямі «Міжнародна муніципальна співпраця»: Менторська підтримка громад

Запрошення до партнерства у напрямі «Міжнародна...

Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади та кластери громад до участі у...

15 липня 2026

МОН винесло на громадське обговорення проєкт змін до Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти

МОН винесло на громадське обговорення проєкт...

Документ покликаний адаптувати чинні нормативи до реформи Нової української школи та сучасних потреб шкіл. Проєкт...

15 липня 2026

У «Львівській агломерації» презентують результати проєкту з міжмуніципальної співпраці у сфері управління відходами

У «Львівській агломерації» презентують...

16 липня 2026 року відбудеться фінальна презентація проєкту «Разом заради кращих послуг: міжмуніципальна співпраця у...