Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти прийняв поправки до проекту нового закону «Про освіту» та рекомендував його до прийняття вцілому парламентом. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Комітету 21 червня 2017 року.
«Мені вдалося взяти участь у підготовці цього законопроекту до першого читання, потім до повторного першого читання, я вже не кажу про попередні 3 роки - до внесення в парламент - коли працювала велика кількість людей з різних середовищ та ідейно напрацювала цей документ. Його стрижнева ідея - це конкурентоспроможний, сучасний патріот, інноватор, розвинена особистість, яка розбудовуватиме модерну європейську Україну», - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу на Комітеті.
Під час засідання розглядалися найбільш дискусійні правки до проекту Закону. Зокрема, вдалося дійти зваженої позиції щодо мовного питання, визначення мінімального окладу вчителя на рівні 4-х прожиткових мінімумів, скасування конкурсного відбору дітей до першого класу.
Новий Закон «Про освіту» має відкрити можливості для повноцінного запровадження реформи середньої освіти Нова українська школа. В ньому закладено справедливий доступ до якісної освіти, зміну системи та децентралізацію управління освітою, переорієнтацію на формування у дітей необхідних для життя ключових компетентностей. Для цього буде оновлення стандартів освіти, поступовий перехід до 3-річної старшої профільної школи та забезпечення справжньої профілізації. В Законі закладено норми, що також допоможуть охопити більше дітей дошкільною освітою та розвивати професійну освіту.
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...