Козацьке – платформа для майбутньої громади. Аргументи

Селищна рада Козацького, яка в 2015 році стала кращою в Херсонській області, має невдовзі стати фундаментом для об’єднаної територіальної громади, яку збираються створити у Бериславському районі. Про те, на якій платформі зростатиме громада, голова селищної ради Андрія Андрійовича Чирко розповів на нараді в Бериславській РДА по питанню децентралізації.

Зараз у Козацькому мешкає 4350 осіб. У селищі працює дитячий садочок, школа, бібліотека, лікарська амбулаторія, будинок культури, спортивна школа.

-Головую я з 2006 року, - розповів Андрій Андрійович Чирко. – За цей час ми з громадою покроково, потроху все відновлювали і реконструювали. У нас є і меморіальний комплекс, і навіть власний музей. У будинку культури замінено крівлю вартістю в один мільйон гривень, відремонтували глядацьку залу. Наприкінці минулого року зробили в клубі приміщення під філіал музичної школи. Тому життя у селищі не стоїть на місці – ми рухаємося вперед.

У Козацькому добре розуміють, що постійно чекати на допомогу від держави не варто. Треба братися до справи і самим. Тому власні надходження до місцевого бюджету тут досить вагомі – 4 млн гривень з 6-ти загальних.

-Коли в районі тільки мріяли про те, що земля даватиме надходження до бюджету – ми вже це робили, - зазначає Андрій Андрійович. – На сьогоднішній день угіддя, що належать сільській раді не «гуляють», вони приносять реальну користь громаді. Земельний податок зараз – це близько 300 тисяч гривень до бюджету селищної ради, а для нас це вагомі кошти.

Громада Козацького впевнено крокує в ногу з часом – ще в 2015 році селищна рада виступила з ініціативою створити об’єднану територіальну громаду. Зараз ця реформа вступає в активну фазу – а у Козацькому вже є реальний план дій.

-Ми стоїмо на тому, що об’єднуватися треба, - впевнений Андрій Андрійович Чирко. – Однак, на самому початку нам почали нав’язувати досить велику територію. І я до сьогодні відстоюю думку, що громада від Веселого до Кірово – це неправильний крок. Це 65 кілометрів, селяни до такого просто не готові! І ще тоді Кабінет Міністрів України не погодив цю пропозицію, адже вона просто не відповідає законодавчим вимогам. Об’єднуватися в ОТГ треба всьому району, щоб жодна сільська чи селищна рада не лишилася білою вороною.

Сьогодні у Козацькій селищній раді підтримують реформу децентралізації. На думку громади, місцева ОТГ має охопити Веселе, Козацьке, Кам’янку, Бургунку та Ольгівку. У Козацькому з нетерпінням чекають на рішення цих сільських рад, адже від цього залежить майбутнє селян.

Область:

Херсонська область

Джерело:

«Херсонщина за день»

Читайте також:

05 липня 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 липня 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 липня 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 липня 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...