НКРЕКП планує передати частину повноважень з формування тарифів на рівень місцевого самоврядування, - Президент

Під час п’ятого засідання Ради регіонального розвитку Президент Петро Порошенко наголосив, що повноваження із формування тарифів на тепло- та водопостачання мають бути передані від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на рівень місцевої влади. На думку Глави держави, це дасть можливість значно ефективніше використовувати цей ресурс та значно підвищить якість і наблизить відповідні послуги до людей.

«Сьогодні комісія (НКРЕКП – Ред.) пропонує передати за певними критеріями повноваження з тарифоутворення по теплопостачанню і водопостачанню органам місцевого самоврядування, які мають це тільки вітати», - сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що не бачить доцільності у втручанні центральних органів влади у питання затвердження тарифів міст, сіл, селищ, де живуть менше 100 000 населення.

«Це передача реальних повноважень. Хто краще працює, хто співпрацює з банками, з Європейським інвестиційним банком, ЄБРР, запроваджує програми енергозбереження, має конкурентні тарифи, знижує їх, той і має підтримку мешканців громад на наступних виборах. Хто хоче витрати кошти місцевих бюджетів, щоб компенсувати частину тарифів – це їх право, їх повноваження, і це право буде належати територіальним громадам», - підкреслив Глава держави.

Як повідомлялося, Петро Порошенко у своєму виступі на засіданні Ради регіонального розвитку також зазначив, що частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті країни збільшилася майже до 50%, чого не було за всю історію України.

20.03.2017 - 18:04 | Переглядів: 11401
НКРЕКП планує передати частину повноважень з формування тарифів на рівень місцевого самоврядування, - Президент

Теги:

Петро Порошенко

Джерело:

Прес-служба Президента України

Читайте також:

02 грудня 2025

Агенції регіонального розвитку: як проєкт UCORD допомагає громадам і регіонам

Агенції регіонального розвитку: як проєкт UCORD...

Агенції регіонального розвитку (АРР) стають локальними драйверами змін: вони об’єднують громади, обласну владу,...

02 грудня 2025

Друга фаза проекту DECIDE: масштабна підтримка громад у розвитку та відновленні

Друга фаза проекту DECIDE: масштабна підтримка...

На Бучанському форумі «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція» у панелі «Успішні практики міжнародних проєктів для...

02 грудня 2025

Мінрозвитку представило на Бучанському форумі ключові напрацювання щодо розмежування повноважень за принципом субсидіарності

Мінрозвитку представило на Бучанському форумі...

На щорічному Бучанському форумі «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція» Міністерство розвитку громад та територій...

02 грудня 2025

Потяг Київ – війна. Інтерв’ю начальника Костянтинівської міської військової адміністрації

Потяг Київ – війна. Інтерв’ю начальника...

“Я дуже хотів би, аби держава змінила ставлення до комунальників, які працюють у таких громадах, як наша. Ці люди –...