14 липня Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону № 2984 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг».
Законопроект пропонує віднести до повноважень органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій надання адміністративних послуг, що мають найбільший попит серед жителів територіальних громад.
Зокрема органам місцевого самоврядування пропонується надати повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання особи, ведення відповідного реєстру територіальної громади, що в результаті позбавить жителів необхідності збирати відповідні довідки про склад сім’ї та проживання, які потрібні при наданні соціальних та інших послуг.
Законопроектом також пропонується спростити процедуру отримання інформації з Державного земельного кадастру. При цьому, право на надання такої інформації матимуть посадові особи органів місцевого самоврядування, в тому числі і адміністратори центрів надання адміністративних послуг. Інформація з Державного земельного кадастру надаватиметься також в електронній формі, в першу чергу нотаріусам і державним реєстраторами речових прав, що дозволить забезпечити швидке та комплексне надання ними послуг.
Крім того, законопроектом з метою оперативної реєстрації місця проживання громадянина переглядаються окремі процедури реєстрації місця проживання. У зв’язку з цим, скасовується необхідність отримання талону зняття з реєстрації, надається можливість відповідним посадовими особами виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу подавати заяви про реєстрацію місця проживання особи тощо.
Окремим завданням законопроекту є усунення розбіжностей, що виявлені під час реалізації Закону України «Про адміністративні послуги» шляхом виключення деяких положень із тексту закону та доповненням його новими положеннями, що регулюють статус діяльність центру надання адміністративних послуг, а також забезпечують удосконалення процедури надання адміністративних послуг в електронній формі.
У пакеті з цим законопроектом у першому читанні також були прийняті проекти законів
№ 2981 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування),
№ 2982 про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень,
№ 2983 про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
За словами голови Парламенту Володимира Гройсмана, ці законопроекти – продовження делегування повноважень органам місцевого самоврядування. «Кілька місяців тому, ми на місця передали функції архітектурно-будівельного контролю, сьогодні передаємо реєстрацію бізнесу та нерухомості. Крім того, згідно проектів, значно скорочується перелік документів, необхідних для отримання адмінпослуг та запроваджується надання послуг у електронному вигляді», - сказав він.
15 липня 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 липня 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 липня 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...