Всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування занепокоєні ситуацією, що склалася з призначенням перших виборів на територіях об’єднаних територіальних громад та констатують «ігнорування Центральною виборчою комісією підтримки процесу формування спроможних громад і реформи в цілому».
Про це йдеться у зверненні асоціацій, адресованому Президенту України, Голові Верховної Ради України та народним депутатам України, Прем’єр-міністру України.
Підставою для занепокоєння, як йдеться у зверненні, стала постанова ЦВК від 23 вересня 2016 року № 396, згідно з якою на 11 грудня 2016 року призначені перші місцеві вибори лише на територіях 41 ОТГ, в той час, як виборів очікують близько 200 громад. Таке рішення ЦВК мотивує відсутністю необхідних фінансових ресурсів для проведення перших місцевих виборів у всіх громадах.
«Це не відповідає дійсності. У державному бюджеті на 2016 рік на місцев івибори було передбачено 20 млн.грн. Однак ЦВК, без належного погодження з відповідними центральними органами виконавчої влади, всеукраїнськими асоціаціями ініціювала кулуарне рішення і направила більшу частину цих коштів на вибори народних депутатів України. Завдяки позиції Уряду, були прийняті відповідні рішення і для ЦВК було виділено достатньо коштів на проведення виборів в ОТГ: 10,5 млн. грн. і ще 30 млн. грн. було виділено на останньому засіданні Кабінету Міністрів України. Цих коштів цілком достатньо, щоб провести вибори в усіх новоутворених громадах», - йдеться у документі.
«Звертаємося до Президента, Голови Верховної Ради України та народних депутатів України, Прем’єр-міністра України з проханням вжити всіх дієвих заходів для забезпечення проведення перших місцевих виборів у всіх об’єднаних територіальних громадах, що утворилися у 2016 році. Це дозволить забезпечити своєчасне формування ще до кінця цього року відповідних органів місцевого самоврядування цих громад, їх реєстрацію, врахувати їх у Державному бюджеті на 2017 рік в частині переводу на прямі міжбюджетні відносини, передбачити відповідні кошти субвенції на формування інфраструктури ОТГ».
Ознайомитися з повним текстом звернення можна ТУТ
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Поділитися новиною:
01 березня 2021
Цифрова трансформація громад: як це відбувається в Україні
Цифрова трансформація громад: як це...
Особливостям та перевагам електронного врядування для місцевої влади була присвячена панельна дискусія...
01 березня 2021
Староста і голова громади: підконтрольність, підпорядкованість та організаційна самостійність
Староста і голова громади: підконтрольність,...
Автор: Врублевський Олександр, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад У...
26 лютого 2021
98,5% об’єктів передані у комунальну власність громад, - дані моніторингу Мінрегіону
98,5% об’єктів передані у комунальну власність...
98,5% об’єктів спільної власності територіальних громад району громади вже готові взяти на свій баланс (надали...
26 лютого 2021
Агломерація: настав час закріпити у...
З початку 2021 року усі громади в Україні мають рівні можливості і повноваження. Отже вони нарешті можуть бути...
26 лютого 2021
Як законопроект №4380 про адмінзбір вплине на бюджет громади
Як законопроект №4380 про адмінзбір вплине на...
Авторка: Яніна Казюк, експерт з публічних фінансів, доктор наук з державного управління Розвиток системи...