Що повинен знати депутат обласної ради, щоб реалізовувати запити громади, яка його обрала. Тонкощі бюджетування — не просто “голосувати за папірці” від розпорядників коштів, а розуміти усі можливості у формуванні бюджету.
Серія семінарів від DESPRO стартувала на Полтавщині за ініціативи голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького. “Це відповідь на запит депутатів, який неодноразово лунав у сесійній залі “Потрібно розібратись”. А для цього потрібно багато знати у правовому і економічному плані, розумітись на “підводних каменях”, щоб не дати ввести себе в оману”, – переконаний голова обласної ради.
«Особисто мене цікавить тема бюджетування, додаткових можливостей. Це одна з причини, чому ми залучили до участі у навчанні депутатів експертів саме міжнародної організації DESPRO, яка спеціалізується на проектах підтримки органів місцевого самоврядування. Тут маса проблем: сьогодні є програми і проектів різного рівня, про які представники громади або просто не знають, або не розуміють, як можна використати ці можливості. Хоча саме вони допоможуть зняти левову часку тиску саме на місцеві бюджети», – переконаний Олександр Біленький.
Та економічна стратегія — не єдина тема, якій присвячена програма. Права і можливості депутата місцевих рад — здавалося б і не питання. Є закони, демократичні, прогресивні і європейські. «Та чи вміють ними користуватись?”, – поставив присутнім запитання провідний експерт Олександр Солонтай. – А хто знає, що можливості і права депутатів обласної ради на їхній території ширші, ніж навіть у народного депутата і в плані отримання інформації, і в плані реалізації ініціатив? І за порушення цих прав, звертаю увагу, – не адміністративна, а кримінальна відповідальність».
Повчитись було чому. Особливо жвавим було обговорення практичних проблем, які виникають у депутатів під час їх роботи. Ініціатор проведення семінарів, голова обласної ради Олександр Біленький пообіцяв — навчання продовжиться. Була б лише зацікавленість депутатів.
«Цікава тема — парцитипаторне бюджетування. Участь громад у розподілі коштів — це нормальна європейська практика, яку потрібно адаптувати до потреб Полтавщини. От розробці механізмів ми і присвятимо наступні семінари», – сказав Олександр Біленький.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Полтавська областьДжерело:
ОКІА «Новини Полтавщини»
01 лютого 2025
Децентралізація: найважливіше за січень
Децентралізація: найважливіше за січень
На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підбиває підсумки місяця, що минув. Ми розповідаємо про важливі...
31 січня 2025
139 громад подали 208 заявок на модернізацію шкільних їдалень за субвенцією МОН
139 громад подали 208 заявок на модернізацію...
Через екосистему DREAM на фінансування проєктів модернізації шкільних їдалень за кошти субвенції з державного бюджету...
31 січня 2025
Офіціоз vs теплий прийом: як запросити та прийняти місто-партнера?
Офіціоз vs теплий прийом: як запросити та...
Кожен візит партнерської громади — це не про офіціоз, а можливість побудувати довірливі стосунки для довготривалої...
31 січня 2025
Чому, як, коли, на підставі чого готувати у громадах стратегію розвитку?
Чому, як, коли, на підставі чого готувати у...
У цьому матеріалі: Чому потрібно займатись стратегічним плануванням розвитку у громаді? Як громада має...