Сьогодні існує чіткий імператив того, якою повинна бути сучасна Українська держава. Ефективність управління, поєднана з грамотною культурною національною політикою, має бути націлена на об’єднання українських земель та регіонів, які вирізняються своїми особливостями.
Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» на телеканалі ZIK висловив український дипломат, заступник міністра закордонних справ України у 2014 році Данило Лубківський.
«Україна не є унікальною за своїм досвідом. Якщо мова йде про поняття державного устрою, то чи федерація, чи унітарна держава – ці форми не несуть самі по собі загрози для цілісності країни. Вони тільки відображають спосіб здійснення влади і шлях, яким народ прийшов до певного устрою в країні», – зазначив Данило Лубківський.
Експерт пояснює, що для кожного народу є певна історична матриця. Натомість постає питання: чи влада країни за таких умов здатна забезпечити ефективне та стабільне управління та протидіяти загрозам цілісності держави?
«В Україні влада має ініціювати діалог, який би об’єднав усіх під спільним знаменником, і пояснити, що означає бути частиною Української держави. Оскільки саме політика може використовувати різні інструменти заохочення і, водночас, застороги проти зовнішніх та внутрішніх загроз», – зауважив дипломат.
Ідею федералізації України, додає він, було нав’язано Кремлем ще від самого початку російської війни проти України. Це було базовою вимогою російської контррозвідки, яка поширювалася спочатку конфіденційно, а згодом уже відкрито.
«Децентралізація як частина європейського прогресу є лояльним та цивілізованим способом виховання громадянина, який прагне впливати на владу. Натомість федералізація, яку нам нав’язує сусідня країна-агресор, немає нічого спільного з бажанням регіонів стати більш самостійними та відповідальними», – зазначив Данило Лубківський.
Відтак, корінь проблеми, переконаний експерт, тільки в ефективності та компетентності державницького управління.
09 липня 2025
Відтермінування розробки комплексних планів громад: новий законопроєкт зареєстрований у Парламенті
Відтермінування розробки комплексних планів...
У Верховній Раді група народних депутатів зареєстрували проєкт Закону №13437 «Про внесення змін до деяких...
09 липня 2025
Переосмислення стратегічного планування регіонального розвитку: виклики нового циклу
Переосмислення стратегічного планування...
Стратегічне планування регіонального розвитку в Україні синхронізоване з семирічним програмним циклом ЄС, а отже,...
09 липня 2025
17 липня - вебінар «Від ідеї до фінансування:...
17 липня 2025 року, з 12:00 до 15:00, відбудеться вебінар «Від ідеї до фінансування: розбираємося, як працює...
08 липня 2025
На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб
На базі Чернігівського професійного ліцею...
4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...