22–24 жовтня у Вінниці відбувся тренінг для тренерів «Принципи та спроможність регіональних асоціацій в Україні у розбудові багаторівневого діалогу», організований шведсько-українською Програмою Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».
Захід об’єднав лідерів регіональних асоціацій органів місцевого самоврядування та експертів із різних областей, які працюють над зміцненням інституційної спроможності асоціацій та розвитку ефективного діалогу між громадами, регіональною владою та центральними органами виконавчої влади.
Учасники та учасниці поглибили знання про роль асоціацій у формуванні багаторівневого діалогу та представництві інтересів громад, а також напрацювали практичні інструменти для розвитку регіональних асоціацій як платформ співпраці, здатних впливати на ухвалення рішень на регіональному й національному рівнях.
«Цей курс дав практичні інструменти, які допомагають громадам бути почутими. Ми рухаємося до більш системної та професійної співпраці на регіональному рівні», - зазначив Володимир Микійчук, виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування поділився враженнями від тренінгу.
Програма допомогла сформувати спільне бачення того, як асоціації можуть ефективніше підтримувати громади – від просування їхніх інтересів і розвитку партнерств до підвищення якості комунікації з владою та громадянами.
Особливу увагу приділили міжнародному досвіду Польщі та Швеції, а також українським прикладам, зокрема діяльності Асоціації «ОТГ Рівненщини». Учасники та учасниці вдосконалили навички фасилітації, публічних виступів і розробки навчальних форматів для регіональних семінарів, що дозволить їм ефективно передавати знання лідерам місцевого самоврядування.
Результатом курсу стали плани спільних дій і домовленості про проведення регіональних заходів, спрямованих на зміцнення спроможності асоціацій та розвиток партнерств між громадами.
«Тут ми отримали не лише знання, але й нові партнерства. Спільні дії асоціацій зміцнюють всю систему місцевого самоврядування, і це відчутно вже зараз», - Неля Малько, виконавча директорка АОМС «Агенція розвитку громад Буковини».
Цей курс продемонстрував, наскільки потужним може бути потенціал співпраці між регіональними асоціаціями. Сильніші асоціації – сильніші громади, а це основа відновлення та сталого розвитку України.

10 липня 2026
Безпечна вода під час війни: результати...
Пошкодження водогонів, тривалі перебої з водопостачанням, використання криниць та альтернативних джерел води стали...
10 липня 2026
Українська урбаністична платформа розпочала всеукраїнське дослідження урбаністичного сектору
Українська урбаністична платформа розпочала...
Громадська організація «Українська урбаністична платформа» розпочинає всеукраїнське опитування професійної спільноти:...
09 липня 2026
Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса...
Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на магістерські програми для фахівців, які працюють...
09 липня 2026
Не одна модель: як українські громади переосмислюють громадську участь під час війни
Не одна модель: як українські громади...
Повномасштабна війна не лише змінила форми громадської участі а й продемонструвала, що в різних умовах виникають...