Фахівці з питань децентралізації продовжують надавати практичну допомогу громадам, виїжджаючи на місця. Така група на чолі із заступником голови – керівником апарату облдержадміністрації Зінаїдою Бойко побувала в Михайлівському районі, де провела нараду за участю керівництва райдержадміністрації, сільських та селищних голів району.
Учасники обговорили проблемні питання ходу об’єднання громад Михайлівського району, які потребують першочергового вирішення.
Так, згідно із затвердженим перспективним планом, у районі пропонується утворити три спроможні громади: Михайлівська селищна рада у складі Михайлівської селищної, Бурчацької сільської рад; Пришибська селищна рада у складі Пришибської селищної та Любимівської, Високівської, Роздольської сільських рад; Плодородненська сільська рада у складі Плодородненської, Старобогданівської, Мар’янівської сільських рад.
Попередній перспективний план передбачав також Тимошівську сільську громаду, але він не був затверджений Кабінетом Міністрів України. Тож остаточна модель об’єднання громад визначена. Наразі, враховуючи вивчений досвід створених об’єднаних громад у Веселівському та Куйбишевському районах, здійснено економічний розрахунок щодо спроможності об’єднаних територіальних громад, розглядаються різні варіанти об’єднань (один район – одна громада, дві або три громади).
Перший заступник голови Михайлівської райдержадміністрації Лариса Калужська повідомила, що 13 травня відбудеться засідання районної групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання громад району, на якому буде ухвалена остаточна модель об’єднання громад у Михайлівському районі.
Сільські та селищні голови порушили найбільш актуальні проблеми, від розв’язання яких залежить успішність реформи, зокрема необхідність передачі повноважень об’єднаним територіальним громадам з управління землями за межами населених пунктів.
Підбиваючи підсумки, Зінаїда Бойко наголосила, що визначаючи моделі об’єднання, треба керуватися основною метою реформи – створення спроможних громад та наближення всіх послуг до населення.
23 грудня 2025
Запрошуємо громади до партнерства для збереження та покращення доступності до публічних послуг
Запрошуємо громади до партнерства для...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» оголошує конкурс на підтримку...
22 грудня 2025
Статут демократії: Криничанська громада серед перших в Україні прийняла новий ключовий документ
Статут демократії: Криничанська громада серед...
Незважаючи на складну безпекову ситуацію, громади Дніпропетровської області не припиняють роботу над побудовою...
22 грудня 2025
В Броварах відкрився сучасний профорієнтаційний хаб DECIDE для учнів 7–9 класів
В Броварах відкрився сучасний профорієнтаційний...
У Броварському професійному коледжі запрацював новий, вже дев’ятий за рахунком, профорієнтаційний хаб, створений в...
22 грудня 2025
Закон про забезпечення законності та прозорості...
5 листопада поточного року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких...