Набув чинності наказ, що регламентує процедуру подання проектних заявок від ОТГ щодо реалізації інфраструктурних проектів за кошти відповідної субвенції

Мінрегіон України звертає увагу об’єднаних територіальних громад на те, що 6 травня 2016 року набув чинності Наказ, яким затверджено Форму проектної заявки на проект, який може реалізовуватися за кошти субвенції, яка спрямовується на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Документ опубліковано в черговому номері бюлетеня «Офіційний вісник України» від 6 травня 2016 року № 33 під номером 1314.

Фактично документ унормував механізм, що дозволяє ефективно використовувати кошти субвенції з Державного бюджету на розвиток інфраструктури.

Наказом регламентовано, що виконавчі комітети рад ОТГ можуть оформити проектні заявки та подати їх на розгляд обласних державних адміністрацій. Такі заявки облдержадміністрації повинні розглянути  протягом п’яти робочих днів  та надати відповідні висновки. Після цього весь пакет документів рада громади направляє спеціально утвореній при Мінрегіоні комісії (Наказ Мінрегіону від 28 березня 2016 № 73).

Комісія, в свою чергу, протягом п’яти робочих днів з моменту отримання цих документів від ОТГ, погоджує їх або направляє відповідним виконавчим комітетам міських, селищних, сільських рад зауваження, якщо такі будуть виявлені комісією.

Відповідно до наказу, погодження комісією проектних заявок дає змогу виконавчим комітетам рад розробляти вже відповідні проекти. Їх перелік затверджується радою, оприлюднюється в місцевих засобах масової інформації або на офіційних веб-сайтах та подається  повний пакет документів до органів Казначейства для спрямування коштів на реалізацію відповідних проектів.

Нагадаємо, у 2016 році з Державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури передбачено субвенцію у розмірі 1 млрд. грн. Кошти субвенції розподілено між 159 об’єднаними громадами за чіткою формулою, в залежності від кількості сільського населення і площі громади (розподіл затверджено постановою КМУ № 200). Це від 960 тис. грн. для найменшої об’єднаної громади до 23 млн. грн. — для найбільшої.

Субвенція надається для створення, модернізації інфраструктури об’єднаної територіальної громади та може спрямовуватись на:

  • підвищення якості адміністративних послуг: створення ЦНАПів, сучасних систем організації управління громадою — комунікаційних мереж, баз даних;
  • реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ з метою їх використання чи адаптації до нових повноважень та потреб з обов’язковим застосуванням енергозберігаючих технологій;
  • створення об’єктів інфраструктури, що належать до комунальної форми власності, а саме: дороги, мости, переходи, що покращують доступність жителів поселень об’єднаної територіальної громади до об’єктів та установ у яких надаються адміністративні, соціальні та інші послуги;
  • закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, спецтехніки для комунальних підприємств;
  • будівництво водогонів, систем водовідведення, збирання та утилізації твердих побутових відходів, тощо;
  • інші об’єкти, які є важливими для посилення економічної спроможності та забезпечення територіальної згуртованості громади.

Ознайомитися з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 квітня 2016 року № 82 «Про затвердження Форми проектної заявки на проект, який може реалізовуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад» можна ТУТ.

06.05.2016 - 19:55 | Переглядів: 21564
Набув чинності наказ, що регламентує процедуру подання проектних заявок від ОТГ щодо реалізації інфраструктурних проектів за кошти відповідної субвенції

Теги:

створення спроможних громад субвенція

Джерело:

Читайте також:

11 липня 2025

Війна одна на всіх. Чоп і Куп’янськ - братерство попри відстань

Війна одна на всіх. Чоп і Куп’янськ -...

На YouTube-каналі «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вийшов новий епізод подкасту «Згуртовані». У черговому випуску...

11 липня 2025

«Хочемо не затамовувати подих під час тривоги, а щоб життя тривало». Як у 34-й гімназії Чернігова облаштували укриття

«Хочемо не затамовувати подих під час тривоги,...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) До повномасштабного вторгнення в підвальному приміщенні Чернігівської...

10 липня 2025

10 липня 2025

Відтермінування розробки комплексних планів громад: законопроєкт рекомендували ухвалити одразу в цілому

Відтермінування розробки комплексних планів...

10 липня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...