Упродовж червня Міністерство соціальної політики разом із громадами та у співпраці з громадськими організаціями відкрили ще 50 Центрів життєстійкості у різних областях України.
«Вже 279 громад відкрили центри життєстійкості — простори, де люди можуть отримати фахову психосоціальну підтримку. Ми бачимо, як вони змінюють життя українців: допомагають родинам пережити втрати, підтримують ветеранів, повертають опору тим, хто її втратив. Це надзвичайно важливо в умовах постійного стресу, який переживаємо всі ми через війну», — наголосила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Серед відвідувачів центрів життєстійкості — люди, які втратили дім через війну, родини, що пережили втрати, військовослужбовці, які повернулися з фронту. А також усі, хто переживає стрес, тривожність чи емоційне виснаження. Ці простори відкриті для людей будь-якого віку і статусу — дітей, молоді, батьків, пенсіонерів, переселенців, військових, людей з інвалідністю.
У центрах життєстійкості працюють психологи, соціальні менеджери та фахівці соціальної роботи, які проводять групові заняття та надають індивідуальні консультації. Тут обговорюють тривожність, емоційне виснаження, труднощі у взаємодії з дітьми чи адаптації до нових обставин. Діють програми підтримки батьків, тренінги з розвитку навичок саморегуляції та групи взаємодопомоги. За потреби фахівці можуть порадити, куди звернутися по правову, медичну чи іншу спеціалізовану допомогу.
На червень 2025 року в Україні діє 279 просторів, і мережа постійно зростає.
Знайти найближчий центр життєстійкості можна на сайті Міністерства соціальної політики.
Послуги — безкоштовні, добровільні, анонімні. Достатньо прийти та записатися на консультацію, або долучитися до активностей простору.
Центри життєстійкості — це експериментальний проєкт Міністерства соціальної політики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.
Їх створюють у громадах у партнерстві з неурядовим сектором. Приміщення Центрів облаштовуються за принципами безбар’єрності, відповідно до Путівника, який Мінсоцполітики розробило разом із партнерами.
Теги:
центри життєстійкості соціальні послуги
Джерело:
Міністерство соціальної політики України
15 липня 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 липня 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 липня 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...