Голова ОДА Житомирщини розповів децентралізацію

В програмі «Відкрита студія» голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський розповів про реформу децентралізація, що стартувала в нашій країні минулого року.
«Житомирщина – одна з перших областей, яка підтримала дану реформу. Одними з перших ми затвердили Перспективний план щодо створення об’єднаних територіальних громад. Після виборів до місцевих органів влади, восени минулого року, 9 громад утворилось в нашій області», - зазначив Сергій Машковський.

Керівник області повідомив, що в цьому році об’єднані територіальні громади отримають 18, 5 млн грн. з Державного фонду регіонального розвитку і 54,5 млн грн з державного бюджету на розвиток громад.

«Для прикладу наведу Народицький район. Він був завжди депресивним. Сьогодні, після об’єднання цей , район має 170% виконання бюджету у порівнянні з минулим роком. 21 млн 700 грн отримає цей район з Державного бюджету. А це ремонт доріг, відновлення закладів соціальної сфери: шкіл, дитячих садочків, лікарень. амбулаторій», - підкреслив він.

Чи є проблеми з фінансуванням видатків на зарплату вчителям і медикам? Які нові заклади соціальної сфери буде створено в цьому році в нашій області? Чи вирішено питання з незаконним видобутком бурштину в північних районах Житомирщини? Як реорганізовуватимуться та фінансуватимуться закладів профтехосвіти? Відео - ТУТ

Область:

Житомирська область

Джерело:

«Рупор Житомира»

Читайте також:

05 липня 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 липня 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 липня 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 липня 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...