Молоді потрібні знання і віра у власні сили: досвід громад Житомирщини

Українська молодь у громадах потребує знань і уваги до своїх потреб, а інколи ще й невеличкого поштовху, щоб повірити у власні сили. А далі формується спільнота молодих та активних, які здатні рухати свою громаду вперед. Представники громад Житомирщини розповіли про те, шо стало драйвером розвитку для їхньої молоді.


Різні громади об’єднує схожий досвід: розуміння потреб молодих людей та бажання створити їм умови для повноцінного життя. Курненська, Баранівська та Миропільська громади поділилися своїми практиками активізації молодіжного середовища.

У Курненській громаді таким поштовхом стала участь шкільних команд у проєкті «UP SHIFT» від UNISEF. Навчання і перша підтримана проектна ідея дали старт формуванню активної спільноти молодих людей. А проєкт «Активна молодь» дав можливість здобути знання з проєктного менеджменту та лідерства. В результаті створена ГО «Толкові», що успішно працює з грантовими проєктами, проводить чимало спортивних та мистецьких заходів не лише в центрі громади, але й у селах. Громадська організація успішно вийшла за межі власної громади та співпрацює із молоддю у сусідніх Довбиській та Брониківській громадах, залучає ресурси для розвитку молоді та навчає підростаюче покоління.

Баранівська громада поділилася досвідом згуртування молоді завдяки проєкту «ВідноваUA», в результаті якого молоді люди власними руками створили простір «МолоДія». Тут започаткували проведення зустрічей з молоддю для залучення до розвитку та впровадження нових ідей в громаді. Також створили однойменну громадську організацію, учасники якої постійно навчаються і пропонують нові ідеї для покращення життя у громаді.

Досвідом облаштування молодіжного простору з ініціативою БУР (Будуємо Україну Разом) поділилася Миропільська громада. Завдяки проєкту вони змогли залучити місцеву молодь до громадської ініціативи на волонтерських засадах і створити затишний простір «БАЗА». У ньому завжди людно, організовують різні події, а також розвивають співпрацю з місцевим бізнесом, народними майстрами, громадськими організаціями. Проєкт реалізували в рамках співпраці Програми "U-LEAD з Європою" з БУР та включили зоозахисний компонент, в рамках якого молодь ще здобула навички поводження з безпритульними тваринами.

26.11.2024 - 17:23 | Переглядів: 505
Молоді потрібні знання і віра у власні сили: досвід громад Житомирщини

Приєднані зображення:

Теги:

молодь

Область:

Житомирська область

Джерело:

Програма «U-LEAD з Європою»

Читайте також:

11 лютого 2025

Clusters4Regions: Мінекономіки за підтримки проєкту UCORD сприятиме розвитку кластерів у шести регіонах України

Clusters4Regions: Мінекономіки за підтримки...

  13 лютого 2025 року в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться пресконференція, під час якої буде...

11 лютого 2025

Вакансія! Експерт/ка з управління інформацією/ГІС

Вакансія! Експерт/ка з управління інформацією/ГІС

Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у...

11 лютого 2025

Безпека та гуртування як стрижень відновлення: досвід Казанківської громади

Безпека та гуртування як стрижень відновлення:...

Протягом 2024 року ГО «Добровольці-вогнеборці» втілювала проєкт «Безпековоцентричне планування відновлення...

11 лютого 2025

Розпочинається програма удосконалення «Бізнес-середовище територіальної громади»

Розпочинається програма удосконалення...

Програма для команд з 10 громад триватиме 8 тижнів і охоплюватиме різні аспекти оцінки та підтримки здорового...