Корецька громада залучає молоді таланти через програму стажування

Програма молодіжного стажування у Корецькій міськраді Рівненської області виявилася дуже успішною – четверо з шести стажерів отримали тут роботу. Цю трансформаційну ініціативу започаткували у 2022 році після того, як підписали знакову угоду з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». Завдяки цьому партнерству запровадили програму стажування, аби розвивати молоді таланти у громаді.

 

 

«Це було вперше. Раніше до нас на практику приходили студенти, були ознайомчі візити, але стажування ще не було», — ділиться начальниця відділу проєктної діяльності, розвитку інвестицій і міжнародного співробітництва Ірина Опанасюк.

Новину про набір охочих опублікували в соцмережах та отримали вісім заявок. Серед претендентів відібрали шестеро найбільш вмотивованих.

Однією зі стажерок стала 20-річна Адріана Шувалова. Дівчина вивчала географію та туризм у Київському національному університеті імені Шевченка і дуже хотіла працювати за спеціальністю, але без досвіду роботи ніде не могла працевлаштуватися. Тому коли побачила оголошення про стажування в громаді, відразу подалась.

«Спочатку була загальна онлайн зустріч, де нас розпитували про мотивацію, знайомили з усіма керівниками відділів», — говорить Адріана Шувалова, наукова співробітниця Корецького історичного музею.

 

 

У кожному відділі молоді люди мали 10-денну програму з теорії і практики: у Центрі надання культурних послуг стажери писали сценарії для подій, в загальному відділі організаційно-кадрової роботи фокус був на документах, а Адріана тим часом проводила у музеї екскурсії та складала топографічні описи.

Керівниця Адріани Ірина Воят, завідувачка Корецьким історичним музеєм так оцінює роботу дівчини:

«До Дня захисту дітей Адріана допомагала з організацією квесту. Дівчина виявилася дуже комунікабельною й легко йшла на співпрацю, бралася за будь-яку роботу».

За результатами стажування четверо з шести учасників отримали роботу.

«Спочатку про працевлаштування мова не йшла — для нас самих такий успішний досвід став приємною несподіванкою! Молодь — це цінність для кожної громади, особливо для таких невеликих громад, як наша. Тому завданням місцевої ради є створення комфортного середовища для молоді, аби вона не виїжджала з громади, а залишалася», — розповідає Ірина Опанасюк.

Адріана Шувалова стала науковою співробітницею Корецького історичного музею. Нині дівчина розповідає про місцевих художників і повномасштабне вторгнення. А також разом з іншими стажерами бере участь у молодіжній раді та розбудовує молодіжні простори в громаді.

 

 

«Це крутий досвід, який показує те, що влада підтримує молодь і дає їй можливості долучатися до розвитку своєї громади», — підсумовує Адріана.

Незабаром Корецька міська рада проведе ще одне стажування для молоді за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

За потужний приклад створення можливостей для молоді Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» відзначив Корецьку громаду нагородою «Краща практика».

 

 

Проєкт підтримує зусилля Мінвідновлення у посиленні інституційної спроможності громад та розвитку їхніх жителів.

12.08.2024 - 13:16 | Переглядів: 1421
Корецька громада залучає молоді таланти через програму стажування

Область:

Рівненська область

Громади:

Корецька територіальна громада
Читайте також:

02 грудня 2024

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...

У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...

02 грудня 2024

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...

02 грудня 2024

Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі

Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...

За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...

27 листопада 2024

Було сиро, волого й жили жаби. Яким після ремонту стало шкільне укриття у Визирській громаді

Було сиро, волого й жили жаби. Яким після...

У Визирській громаді, що на Одещині, – шість закладів загальної середньої освіти та пʼять дитячих садків. Уже цього...