Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) підтримує проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України про схвалення Стратегії розвитку розподіленої генерації на період до 2035 року і затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2024-2025 роках.
У документі йдеться про необхідність переглянути підходи до розбудови енергосистеми.
Зокрема шляхом розвитку розподілених генеруючих потужностей, що можуть бути представлені газотурбінними, газопоршневими, когенераційними та іншими установками, об’єктами відновлюваної енергетики, установками зберігання енергії тощо.
Запропоновані заходи відповідають цілям Асоціації в питанні модернізації та оптимізації інженерних систем і мереж, особливо в умовах відновлення після російської повномасштабної агресії та руйнування інфраструктури в Україні.
Члени Комітету ВАГ з питань життєдіяльності монопрофільних громад рекомендують включити наступні конкретні заходи до документів, які були запропоновані:
Ці заходи сприятимуть підвищенню енергонезалежності громад, стійкості енергосистем та досягненню позитивних економічних і соціальних ефектів.
Нагадаємо, мета розроблення проєкту акта Кабміну - усунення в мінімальні строки дефіциту доступної генеруючої потужності для забезпечення надійного покриття потреб споживачів, виконання вимог безпеки постачання та операційної безпеки об’єднаної енергетичної системи України (далі – ОЕС України) шляхом створення сприятливих умов та забезпечення розвитку розподіленої генерації та мережевої інфраструктури.
Зазначимо, що прийняття проєкту акта не потребує фінансування з державного чи місцевих бюджетів. Виконання плану заходів з реалізації Стратегії забезпечуватимуться:
 
Теги:
енергоефективність енергоменеджмент
Джерело:
Всеукраїнська асоціація громад
 
29 жовтня 2025
«Наше завдання – не просто відновити стіни й...
24 лютого 2022 року о 6-й годині ранку Людмила Шелупець, директорка Чернігівської загальноосвітньої школи...
29 жовтня 2025
Вакансія: Координатор (-ка) пілотного проєкту з питань комунальних підприємств
Вакансія: Координатор (-ка) пілотного проєкту з...
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...
29 жовтня 2025
Мінігайд: як податися на Interreg
Мінігайд: як податися на Interreg
Успішна участь у конкурсах програм Interreg починається не з натискання кнопки “подати заявку”, а з розуміння логіки...
29 жовтня 2025
Оновлено ЄПП держави на 2026 рік — 99 програм та проєктів подані Мінрозвитку
Оновлено ЄПП держави на 2026 рік — 99 програм...
Стратегічн а інвестиційна рада ухвалила рішення про суттєве розширення Єдиного проєктного портфеля (ЄПП)...