Олицька громада Луцького району Волинської області відкрила сучасний ЦНАП. Центр надаватиме більше 170 видів адміністративних послуг 11 тисячам мешканців громади. ЦНАП розмістився в приміщенні селищної ради, де створені зручні та комфортні умови для роботи з клієнтами - жителями громади.
Простір ЦНАП облаштований за усіма нормами безбар’єрного простору, є дитячий куточок, встановлено комп’ютерну і копіювальну техніку та платіжний термінал для зручності розрахунків, працює Wi-Fi для відвідувачів. Стаціонарний офіс розрахований на 6 робочих місць, ще 4 віддалених робочих місця адміністраторів ЦНАП планують розташувати у старостинських округах.
ЦНАП надає 170 послуг, зокрема, реєстрації актів цивільного стану, місця проживання, бізнесу і нерухомості, надання пільг та субсидій.
Олександр Прендецький, голова Олицької громади, зазначив:
«Відкриття Центру надання адміністративних послуг є великою подією для нашої територіальної громади. Новий Центр дозволить громадянам отримувати необхідні адмінпослуги у зручний для них спосіб, сприяючи покращенню доступності та якості послуг. Ми відкриваємось із базовим пакетом надання послуг, з часом плануємо докупити обладнання і виготовляти паспорти громадян України у формі картки та для виїзду за кордон».
Адміністратори центру надають послуги для населення та бізнесу у форматі «єдиного вікна» та «прозорого офісу», що дозволяє вирішити декілька питань за один візит. З обласного бюджету на облаштування ЦНАПу було спрямовано 1 млн грн., ще 1,5 млн. гривень було виділено з бюджету громади.
Олександра Момот, керівниця ЦНАП, сказала:
«Нaша громада налічує понад 11 тисяч жителів. На території громади 17 сіл. Маємо 4 старостинські округи: Дернівський, Покащівський, Дідичівський та Жорнищенський, в яких у майбутньому будуть створені віддалені робочі місця адміністраторів ЦНАП і будуть надаватися такі ж послуги як в ЦНАП. Загалом, поки що Центр надає більше 170 базових послуг, надалі будемо лише збільшувати їх кількість».
Інституційну та методологічну підтримку у створенні Центру громаді надали міжнародні партнери – шведсько-український проєкт PROSTO “Підтримка доступності послуг в Україні“.
Роман Матвійчук, експерт проєкту PROSTO, прооментував:
«Олицька громада була дуже зацікавлена у відкритті власного ЦНАП. Адже адміністративний центр громади розташований на відстані понад 40 км від районного центру (як теперішнього, так і колишнього). Глибоко усвідомлюючи потребу мешканців мати доступ до якісних послуг безпосередньо у громаді, голова громади та селищна рада залучили різноманітні доступні ресурси, у т.ч. міжнародної технічної допомоги. Для відвідувачів ЦНАП дуже важливими є і якомога ширший перелік доступних послуг, і ефективне обслуговування підготовленим персоналом, і належні умови для отримання послуг. Бажаю якісного сервісу для мешканців громади та подальшого розвитку ЦНАП».
Теги:
Область:
Волинська областьГромади:
Олицька територіальна громадаДжерело:
Проєкт PROSTO
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...
02 грудня 2024
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...
За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...
27 листопада 2024
Було сиро, волого й жили жаби. Яким після ремонту стало шкільне укриття у Визирській громаді
Було сиро, волого й жили жаби. Яким після...
У Визирській громаді, що на Одещині, – шість закладів загальної середньої освіти та пʼять дитячих садків. Уже цього...