В законності рішень місцевої влади зацікавлені усі: і жителі громад, і місцеве самоврядування, і державні органи, - В’ячеслав Негода

 

Часто, говорячи про децентралізацію, ми звужуємо питання реформи до повноважень, ресурсів і відповідальності органів місцевого самоврядування, забуваючи про велику роль у цьому процесі територіальних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій. Хоча ми завжди маємо пам’ятати, і Концепція реформи це передбачає, що завдання децентралізації - не лише посилити місцеве самоврядування, а загалом збалансувати владу в країні.


Про це сказав керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України В’ячеслав Негода в ході круглого столу «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період».

«Реформа не відбудеться, якщо ми не збалансуємо місцеве самоврядування і виконавчу владу на місцях. Не може бути посилення чи послаблення однієї гілки влади за рахунок іншої. У важливості ефективності кожної інституції в країні ми змогли переконатися в умовах війни. Ефективними мають бути органи місцевого самоврядування, і я не уявляю, як сьогодні діяли б ті 11,5 тисяч сільських, селищних, міських рад, якби ми в ході реформи не створили спроможні громади. Так само, я не уявляю, як може діяти система влади в країні без чіткої координації в особі виконавчої влади на місцях. Взаємодія цих гілок влади має бути в чітких законних рамках, в тому числі – варто нарешті вирішити питання нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування», - сказав В’ячеслав Негода.

На його думку, в законності рішень на місцях зацікавлені усі: і жителі громад, і місцеве самоврядування, і органи державної влади.

«Я впевнений, що в остаточній версії законопроекту №4298 ми зможемо збалансувати інтереси усіх тих, хто зацікавлений, щоб закон не порушувався ні у відношенні до громадянина, ні у відношенні до органу влади», - зазначив керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад.

В’ячеслав Негода також закликав учасників реформи – представників Уряду, Парламенту, асоціацій органів місцевого самоврядування - активніше використовувати майданчик Конгресу для обговорень, пошуку оптимальних підходів у вирішенні актуальних питань.


Круглий стіл організовано Програмою Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні» (вебсайтFacebook) в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова» у партнерстві з Верховною Радою України.

Теги:

нагляд В'ячеслав Негода

Джерело:

Читайте також:

11 лютого 2025

Розпочинається програма удосконалення «Бізнес-середовище територіальної громади»

Розпочинається програма удосконалення...

Програма для команд з 10 громад триватиме 8 тижнів і охоплюватиме різні аспекти оцінки та підтримки здорового...

11 лютого 2025

Для добробуту дітей та розвитку інклюзивно-ресурсного центру. Як і навіщо Галицька та сусідні громади обʼєдналися

Для добробуту дітей та розвитку...

Інклюзивно-ресурсний центр, що в місті Галич, на Івано-Франківщині, працює вже 6 років. До децентралізації ІРЦ...

10 лютого 2025

18 лютого - тренінговий семінар: «Відновлення та розвиток громад: успішні практики та обмін досвідом»

18 лютого - тренінговий семінар: «Відновлення...

Парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...

10 лютого 2025

Триває набір місцевих лідерів на енергетично-кліматичні стажування в Чеській республіці

Триває набір місцевих лідерів на...

Чеський фонд Nadace Partnerství (Фонд «Партнерство») у співпраці з українськими партнерами ГО «Екосфера» та «Екоклуб»...