Залучення громадян до процесів ухвалення рішень: обговорення громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

 

Представники громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» в Житомирській, Рівненській і Закарпатській областях взяли участь у зустрічі, присвяченій залученню громадян до процесів ухвалення рішень. До заходів долучились члени місцевих громадських організацій та ініціативних груп, а також представники органів місцевого самоврядування.

З початком повномасштабної війни діалог з мешканцями громад і їх залучення до ухвалення спільних рішень відійшли на другий план, оскільки пріоритетом стало реагування на надзвичайні ситуації та надання допомоги тим, хто її потребує. У багатьох громадах ОМС перенесли свої зусилля з процесів залучення на інформування жителів і координацію волонтерських дій. Водночас збільшилась активність мешканців, які організовувалися в волонтерські групи.

Учасники заходів дійшли згоди, що соціальна енергія, яка генерується сьогодні, може в майбутньому мати результатом активніше залучення мешканців до життя в громадах і процесів ухвалення рішень. Головна умова – підтримка влади та громадських організацій.

Найбільшими перешкодами для громадської участі сьогодні є брак коштів у місцевих бюджетах і відсутність безпечних, обладнаних просторів для проведення зустрічей.

На думку учасників зустрічі, війна та період кризи тільки збільшують потребу громадян в якісному діалозі, обговоренні нових питань і проблем. А отже, важливо шукати нові форми й інструменти залучення мешканців до процесу ухвалення рішень, вчитися та ділитися досвідом між громадами.

Приєднані зображення:

Теги:

участь громадян війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 січня 2023

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...

Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...

27 січня 2023

Вакансія: асистент проєкту

Вакансія: асистент проєкту

SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...

27 січня 2023

«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»

«Стала мобільність у громадах: рекомендації...

Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...

27 січня 2023