Громади можуть перетворювати занедбані об'єкти у простори для ведення бізнесу

Експерти U-LEAD доводять необхідність таких перетворень та розбирають успішні кейси.


У територіальних громадах вистачає об’єктів, які тривалий час не використовуються та поступово руйнуються. В умовах повномасштабної війни важливо їх відновлювати та надавати в користування місцевому чи релокованому бізнесу. Про це йшлося під час інформаційної сесії для громад Тернопільщини та Львівщини.

Раніше ми писали про те, як експерти «U-LEAD з Європою» допомагають громадам перетворювати безхазяйне майно на свої активи. Зараз же йдеться про інші типи проблемних об'єктів. Експерт U-LEAD Володимир Воробей їх перерахував: це пост-індустріальні райони, захаращені землі, зруйновані споруди та занедбані будівлі.

«Територіальним громадам слід розробити план перетворення таких об’єктів на майданчики розвитку бізнесу. Якщо є напрацьований план, то можна переходити до виготовлення технічної документації чи техніко-економічного обґрунтування. Звичайно, без стратегічного бачення та дорожньої карти подальшого розвитку не вдасться створити якісний проєкт», – наголосив Воробей.

За словами експерта, громади мають декілька дієвих механізмів перетворення подібних об’єктів у перспективні простори. Так, органи місцевого самоврядування можуть продати майно або віддати його в оренду зацікавленому бізнесу. Можливі власні проєкти розвитку або ж діяльність у партнерстві з представниками бізнесу чи територіальних громад.

Учасникам інформаційної сесії презентували успішні кейси перетворення, зокрема Центр карпатської культури у Косівській громаді та Центр спадщини вузькоколійки у Вигодській громаді. Начальниця відділу промоції, зв'язків та економічного розвитку Косівської міської ради Івано-Франківської області Роксолана Мартинюк поділилася досвідом створення Центру карпатської культури:

“Центр був облаштований на базі колишнього килимового цеху, приміщення якого вже тривалий час не використовувалося за призначенням. У 2019 році Косівська громада отримала субвенцію з державного фонду на створення «Центру карпатської культури». Зараз це мультифункціональний культурно-мистецький простір, завдяки якому зберігається та популяризується історико-культурна спадщина Карпатського краю. В умовах війни частина приміщення була надана для релокованого бізнесу, що зробило приміщення ще й простором для розвитку підприємництва”.

А керівниця регіонального офісу U-LEAD у Тернопільській області Наталія Онищук нагадала, що об’єкти комунальної власності, які не використовуються за призначенням, потребують витрат на утримання. Тож дуже важливо, аби такі приміщення та об’єкти стали інструментом залучення інвестицій та створення просторів для розвитку бізнес-середовищ.

24.11.2022 - 14:39 | Переглядів: 664
Громади можуть перетворювати занедбані об'єкти у простори для ведення бізнесу

Теги:

майно бізнес інвестиції війна

Джерело:

Програма «U-LEAD з Європою»

Поділитися новиною:

Читайте також:

09 грудня 2022

Громади-партнерки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» на Львівщині завершують роботу над стратегіями розвитку

Громади-партнерки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» на...

Цього тижня у Добротвірській і Рава-Руській громадах, що у Львівській області, відбулися фінальні засідання робочих...

09 грудня 2022

Завершилася програма стажування молоді у Боратинській та Шацькій радах: результати ініціативи

Завершилася програма стажування молоді у...

  У Боратинській і Шацькій радах, що у Волинській області, завершилася програма стажування молоді – пілотна...

09 грудня 2022

У громаді на Кіровоградщині облаштували понад 100 приватних будинків для переселенців

У громаді на Кіровоградщині облаштували понад...

У Дмитрівській громаді Кіровоградської області наразі проживає 460 переселенців, для них місцева влада разом із...

09 грудня 2022

25 громад ознайомилися з досвідом розвитку системи добровільних пожежно-рятувальних підрозділів

25 громад ознайомилися з досвідом розвитку...

  Представники громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Волинської, Львівської та Полтавської областей...