Право на відпустку без збереження заробітної плати під час воєнного стану – роз’яснення Мінекономіки

Під час одного з навчальних заходів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» представники органів місцевого самоврядування звернули увагу на проблемні питання щодо реалізації протягом періоду воєнного стану працівником права на відпустку без збереження заробітної плати.

Фахівці Проєкту звернулися до Міністерства економіки України із запитом для уточнення інформації щодо того, чи загальний строк відпустки без збереження заробітної плати (передбаченої частиною четвертою статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»), на який працівник має право протягом усього періоду воєнного стану, складає не більше 90 днів протягом усього періоду воєнного стану разово, чи йдеться про право на звернення кілька разів із відповідною заявою про надання безперервної відпустки не більше 90 днів протягом воєнного стану, зважаючи на його продовження. А також щодо того, чи має право працівник лише один раз протягом періоду дії воєнного стану звернутися до роботодавця з відповідною заявою про надання йому такої безперервної відпустки тривалістю не більше 90 календарних днів, чи кілька разів, наприклад, по 70 та 20 календарних (при цьому, загальна тривалість такої відпустки становитиме не більше 90 календарних днів).

Міністерство економіки України у листі 03.10.2022 р. № 4712-06/67977-07 уточнило, що Законом № 2352 запроваджено новий вид відпустки без збереження заробітної плати, яка надається працівникові в обов’язковому порядку за його заявою.

Закон № 2352 не обмежує можливості працівника реалізувати своє право на цю відпустку кілька разів. Водночас, на думку, Мінекономіки, загальна тривалість відпусток (частин), яку працівник може просити надати йому відповідно до цієї норми, не може перевищувати 90 календарних днів протягом усього періоду дії воєнного стану.

Надане роз’яснення дозволить формувати однознозначну правозастосовну практику щодо вказаної норми Закону.

Проєкт вдячний Мінекономіки України за надану відповідь та переконаний у подальшій плідній співпраці.

З текстом роз’яснення Мінекономіки України можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ.

11.11.2022 - 08:26 | Переглядів: 3756
Право на відпустку без збереження заробітної плати під час воєнного стану – роз’яснення Мінекономіки

Приєднані файли:

Теги:

кадри війна кадри війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 січня 2023

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...

Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...

27 січня 2023

Вакансія: асистент проєкту

Вакансія: асистент проєкту

SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...

27 січня 2023

«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»

«Стала мобільність у громадах: рекомендації...

Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...

27 січня 2023