Громада на Миколаївщині планує розвивати туристично-рекреаційний потенціал, виноградники та «зелену» енергетику

У Березанській громаді створюють сприятливий бізнес-клімат та працюють над залученням інвесторів. Для цього розробили інвестиційний паспорт спільно з експертами «Клуб ділових людей України» за підтримки U-LEAD. І вже провели першу презентацію за участі представників бізнесу та експертного середовища.


Про це повідомив Олег Ільницький, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Миколаївській області.

«Березанська та Коблівська громади серед 24 громад-фіналістів ініціативи «Громада, дружня до бізнесу», яку за підтримки U-LEAD реалізовує ГО «Клуб ділових людей України». На першому етапі до участі в ініціативі були відібрані 180 команд територіальних громад. Учасники вивчали інструменти та механізми створення сприятливого бізнес-середовища на своїй території, вчилися налагоджувати комунікацію з підприємцями, працювати над залученням інвестицій. Команди-фіналісти за експертної підтримки розробили інвестиційний паспорт громади і тепер готові до ґрунтовних розмов з підприємцями», - розповів Олег Ільницкий.

Завдяки вдалому географічному розташуванню Березанська громада має можливість активно розвивати туристичний та медично-рекреаційний напрямок. Тут знаходиться відомий Тилігульський лиман, який вже змогли оцінити любителі пляжного відпочинку. І саме на березі лиману громада має приміщення та території, які можуть стати потужною зоною відпочинку для дорослих та дітей.

Також на території громади є можливість добувати сонячну та вітрову енергію. Під час аналізу можливий пропозицій для інвесторів робоча група разом з менторами визначила декілька логістично вигідних земельних ділянок для виробництва сонячної енергії та її транспортування.

«Енергетика сьогодні в пріоритеті. На нашу думку, виробництво сонячної енергії – це перспективний бізнес. Близькість до станції, куди можна зливати енергію, полегшує логістику і збільшує дохід інвесторів. На даному об’єкті можуть бути залучені місцеві жителі, це не лише надходження для місцевого бюджету, а і створення нових робочих місць», - зазначив Олександр Самченко, завідувач сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій Березанської громади.

Завдяки теплому клімату на території Березанської громади добре розвинутий аграрний сектор. Серед інвестиційних пропозицій є створення виноградників та садів. Цей проєкт може стати реальністю, адже на його втілення можна отримати кошти в рамках державної програми Є-підтримка.

«Наша громада невелика. Край аграрний, розвинуте садівництво, маємо потужний природний ресурс. Хочу подякувати за вклад в створення реального інвестиційного паспорту експертам «Клуб ділових людей Україна» та Програмі «U-LEAD з Європою». Головне, щоб в такі непрості часи наші громада отримувала надходження, працювала. Я запрошую інвесторів до нашої громади. Ми готові допомагати у вирішенні будь-яких питань в межах законодавства, заради того, щоб заходили інвестиції в громаду», - зазначив Валерій Хоміцький, голова Березанської громади

На думку експертів, громади південних областей вже зараз мають думати про залучення інвестицій. Після перемоги України наступним етапом буде відновлення інфраструктури, міст і сіл. І тому при розробці інвестиційних пропозицій необхідно враховувати такі тренди в цій сфері: медично-реабілітаційний (бази відпочинку, послуги відновлення та реабілітації, лікувально-санаторні послуги); виготовлення будівельних матеріалів (наприклад, виробництво скла тощо); вирощування та переробка овочів, фруктів.

02.11.2022 - 11:50 | Переглядів: 1095
Громада на Миколаївщині планує розвивати туристично-рекреаційний потенціал, виноградники та «зелену» енергетику

Теги:

бізнес міжнародна підтримка історії війни

Область:

Одеська область

Громади:

Березівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 лютого 2023

Дати всім більше можливостей для розвитку: про створення коворкінгу у Жовківському навчально-реабілітаційному центрі

Дати всім більше можливостей для розвитку: про...

  ГО «Освіта для успіху» за грантової підтримки Ради Європи облаштувала мультифункціональний арт-коворкінг у...

24 січня 2023

У Рожищенській міській громаді створили громадську раду

У Рожищенській міській громаді створили...

  20 січня 2023 року в місті Рожище Волинської області відбулися установчі збори з формування громадської ради...

18 січня 2023

У Кутській громаді створили мобільну медичну бригаду

У Кутській громаді створили мобільну медичну...

  Кутська територіальна громада, що на Івано-Франківщині, завдяки виграному гранту, отримала сучасний...

17 січня 2023

У Музеї-майстерні в Теребовлі відкриють першу звукову інсталяцію

У Музеї-майстерні в Теребовлі відкриють першу...

  У Музеї-майстерні в Теребовлянській громаді на Тернопільщині готують до відкриття інтерактивний стенд про...