Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували рекомендації для громад з впровадження енергоефективних заходів, які покликані допомогти посадовим особам місцевого самоврядування налагодити системну роботу в цьому напрямку та допоможуть впровадженню енергоефективних заходів у бюджетних установах.
План відновлення України, представлений в Лугано, на першому етапі до кінця 2022 року передбачає підвищення енергоефективності в секторі будівель на 5% (шляхом здійснення маловитратних заходів в існуючих будівлях та відбудови зруйнованих будівель до високого класу енергоефективності).
На етапі відновлення економіки 2023-2025 роки в плані ставиться завдання запровадження та забезпечення постійного вдосконалення системи енергетичного менеджменту на державному і муніципальному рівні, а також на підприємствах, зокрема відповідно до вимог стандартів та міжнародних угод - Підвищення енергоефективності в секторі будівель на 13% (шляхом відбудови зруйнованих будівель до рівня NZEB та термомодернізації найбільш енерговитратних будівель).
В умовах децентралізації органи місцевого самоврядування отримують все більше повноважень та ресурсів для ефективного управління у всіх сферах суспільного життя, і сфера енергоефективності в силу вищезазначеного має стати однією із пріоритетних для реформування. Основою для впровадження енергоефективності в муніципальних будівлях має стати інвентаризація та створення відповідної бази даних принаймні з базовими технічними та енергетичними параметрами. На основі цієї бази даних будівлі мають бути пріоритезовані та розроблені відповідні плани заходів і програми щодо їх реновації, представникам ОМС бажано пройти навчання щодо запровадження енергоменеджменту в громадах. Розробка та проведення тренінгів і популяризація енергоефективності та наявних інструментів реалізації проектів серед органів влади та місцевого самоврядування відбуватиметься в тому числі у кооперації держави з міжнародними донорами.
Саме тому діяльність з підвищення інституційної спроможності територіальних громад в сфері енергоефективності є в числі пріоритетних на найближчі роки, і дані рекомендації також покликані допомогти представникам ОМС налагодити системну роботу по цьому напрямку у своїх радах. Робота команди Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» спрямована на допомогу громадам в імплементації законодавства в сфері енергоефективності, поширення кращих муніципальних практик, розробку і проведення циклу навчальних заходів, надання консультативної і практичної допомоги у запровадженні дієвих систем енергоменеджменту, енергомоніторингу, підготовці програмних документів.
Детальніше з рекомендаціями можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ.
Приєднані файли:
Теги:
енергоефективність енергоменеджмент війна
Джерело:
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»
25 липня 2025
Євроінтеграційне навчання для українських...
Народний депутат України Віталій Безгін повідомив про досягнення попередньої домовленості з представниками...
24 липня 2025
Що таке академічний ліцей і як допомогти дитині обрати профіль - запис вебінару
Що таке академічний ліцей і як допомогти дитині...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE провів вебінар на тему: «Що таке академічний ліцей і як допомогти дитині обрати...
24 липня 2025
Швейцарія продовжує підтримку відновлення житла...
Громадська організація "ДЕСПРО" разом із Helvetas Swiss Intercooperation у межах швейцарської допомоги Україні...
23 липня 2025
Один мер — десять партнерств: Мартін Асмут став Амбасадором дружби міст від Cities4Cities
Один мер — десять партнерств: Мартін Асмут став...
Нагороду вручено 19 липня у німецькому Гофштеттені — за лідерство, що надихає інші муніципалітети знаходити...