30 травня 2023
Logo slogan

Народні депутати Олена Шуляк та Віталій Безгін розповіли про законодавчий фронт відновлення України

2 червня у Києві Асоціація міст Украіни провела Форум «reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities» («відродження України - відродження громад»). Мета заходу - визначити архітектуру відродженої України в усіх сферах життєдіяльності громад. Народні депутати Олега Шуляк та Віталій Безгін взяли участь у обговоренні.

Олена Шуляк, заступниця Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розповіла, що Парламент працює у багатьох напрямках задля відбудови України.

“Економічний фронт роботи, перш за все, стосується відновлення та відродження України, а Парламент працює, як оборонна коаліція”, - зазначила Олена Шуляк.

Вона розповіла про основні напрямки діяльності Верховної Ради, зокрема про законопроект №7282, де вводиться нове поняття “Програми комплексного відновлення територій”, про ініціативу щодо інженерно технічного захисту громадян, та  про законопроект №6485 щодо вимог до енергоефективності будівель та про законопроект щодо забезпечення населення компенсаціями за втрачене житло внаслідок війни.

Звернувся до учасників заходу і Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Він подякував усім представникам органів місцевого самоврядування, які разом зі Збройними Силами України дають гідну відсіч окупантам.

“Я сподіваюся, що та робота, яку ми розпочали, коли приймали законопроект №7269, щодо врегулювання функціонування органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, - це тільки початок. Дійсно, попереду на нас чекає великий період відбудови. Виклики, які перед нами стоять, змінити підходи до  того, як мають розвиватися громади. В основі всього має стати нове законодавство про державно-регіональну політику. Мають бути чіткі параметри, щодо громад та територій на період відбудови: відновлення уражених територій, розвиткові проєкти щодо інших”, - зазначив Віталій Безгін.

Він також наголосив, що у фокусі пріоритетів має бути податкова децентралізація. Висловив переконання, що органи місцевого самоврядування нарешті мають отримати можливість адмініструвати податки.

03.06.2022 - 10:08 | Переглядів: 1850
Народні депутати Олена Шуляк та Віталій Безгін розповіли про законодавчий фронт відновлення України

Теги:

Віталій Безгін війна законодавче забезпечення Олена Шуляк

Джерело:

Асоціація міст України

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 травня 2023

Громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію, - експертка

Громади попри війну мають оприлюднювати...

Тема оприлюднення публічної інформації в період дії воєнного стану залишається нагальною для ОМС. Про законодавче...

30 травня 2023

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо земельного аудиту

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо...

16 червня об 11:00 год відбудеться фінальний онлайн-форум «Аудит земельних ресурсів в громадах». До участі...

30 травня 2023

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати сонячні панелі. Як податися на проєкт?

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати...

Міністерства охорони здоров’я України у межах спільного проєкту зі Світовим банком «Зміцнення системи охорони...

30 травня 2023

Як Сади Перемоги відкрили нові можливості для Буцької громади

Як Сади Перемоги відкрили нові можливості для...

З початком повномасштабної війни перед українськими громадами постали серйозні виклики: як не допустити продовольчої...