Маленька селищна громада на Черкащині, чисельність якої понад 5 тисяч, вже прихистила у себе близько 7 тисяч тимчасово переміщених українців з інших регіонів. Територія Буцької селищної ради стала місцем, де переселенці з фронтових територій, рятуючись від війни, можуть залишитися жити або знайти допомогу по дорозі до західних областей країни. Про це розповів Буцький селищний голова Сергій Залізняк.
«Центр нашої громади розташований у 180 км від обласного центру - міста Черкаси та у 180 км від кордону з Київщиною. З перших днів війни через нашу громади їхали люди з Київської та Харківської областей, хто транзитом, а хто - залишається жити тут. Розселяємо людей у пусті будинки громади, гуртожитки - селимо туди, де є опалення. Всі служби громади працюють, працюють й волонтери. За потреби надаємо людям продукти харчування, одяг, паливо», - розповідає Сергій Залізняк.
Громада також сприяє працевлаштуванню переселенців у себе на території, зазначив голова громади. За його словами, вже трьох переселенців працевлаштували:
«Ми зробили список робочих вакансій, вивчаємо фаховий напрямок, який мають ВПО, пропонуємо роботу, бо розуміємо ситуацію в якій опинилися люди, хочемо, щоб у них були додаткові гроші на життя», - коментує голова громади.
Коштами місцевого бюджету громада фінансує тероборону, 250 мешканців вже долучилися до неї та здійснюють патрулювання всіх 8 населених пунктів, що увійшли до складу Буцької селищної громади. Виділено й кошти на допомогу поліції, паливо, продукти харчування для переселенців.
Зараз громада об’єдналася у одну потужну команду, розповідає голова, волонтери активно допомагають ВПО, завозяться необхідні ліки, фермери надають сировину, а дитячі садочки та школи куховарять й закривають консервацію для мешканців громади та ЗСУ.
Як зазначив Сергій Залізняк, у громаді вже розмірковують й про післявоєнну перспективу та шукають необхідне для створення міцного фінансового фундаменту розвитку вже зараз. Буцька селищна рада наразі активно виробляє м’ясну та м’ясо-круп’яну тушонку за допомогою автоклави, які отримала від проєкту “Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).
«Ми не просили харчі, одяг, меблі, хоча і могли. Ми попросили автоклави. Звичайні побутові автоклави «БілЕко-1250». Кожний з 16 отриманих автоклав розраховано на закриття майже 40 банок. Автоклави передані у 7 населених пунктів громади, їх встановлено в школах та дитячих садочках, в приміщеннях господарських блоків. В перший же день ми виготовили понад 600 банок м’ясних консервів, які підуть і нашим воїнам, і на потреби громади. Трохи згодом будемо робити згущене молоко (варене), в сезон – овочеві консерви. Окрім іншого, виготовлена продукція буде надаватися ВПО та малозабезпеченим мешканцям. По завершенню війни планується, що на основі налагодженого виробництва буде створено кооператив з переробки сільськогосподарської продукції», - поділився планами Буцький селищний голова.
«Аналогічна ситуація з великою кількістю вимушено переселених осіб спостерігається по всій області. У багатьох населених пунктах населення також збільшилося більш ніж вдвічі: рятуючи свої життя, до батьків приїхали діти з палаючих міст, з ними їхали куми та друзі, а також в невідомість до громад Черкащини їхали вимушені переселенці.
Органи місцевого самоврядування приймають на свої плечі важку відповідальність та навантаження, бо забезпечують життєдіяльність громад у стресовому, критичному режимі війни, а також опікуються ВПО. У цій ситуації ми можемо бачити, яке значення та переваги мають громади від децентралізації. Адже збільшення повноважень відкрило для них більше можливостей швидко вирішувати у складних ситуаціях питання на місцях: самостійно фінансувати тероборону, поліцію, давати у користування своє майно ВПО тощо», - Сергій Слинько, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області.
Теги:
Область:
Черкаська областьГромади:
Буцька територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
11 лютого 2025
25 лютого - вебінар «Співпраця органів...
25 лютого відбудеться вебінар «Співпраця органів місцевого самоврядування та громадських організацій для...
11 лютого 2025
Експертна робоча група розпочала опрацювання регіональних стратегій розвитку
Експертна робоча група розпочала опрацювання...
Під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна відбулося перше засідання...
11 лютого 2025
Вдосконалення функціонування індустріальних парків: законопроєкт ухвалили за основу
Вдосконалення функціонування індустріальних...
11 лютого Верховна Рада України ухвалила за основу проект Закону №12117 про внесення змін до деяких законодавчих...
11 лютого 2025
Clusters4Regions: Мінекономіки за підтримки...
13 лютого 2025 року в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться пресконференція, під час якої буде...