Зарплати та премії – основне дискусійне питання законопроекту про службу в органах місцевого самоврядування - думка

 

Національне агентство України з питань державної служби підготувало достатньо якісний законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування» № 6504, який треба приймати за основу. Єдиний спірний момент – стеля зарплат службовців. Саме навколо цього питання і точитиметься більшість подальших дискусій.


Таку думку висловив народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін під час дискусії «Очікування від законопроекту “Про службу в органах місцевого самоврядування”», організованого Асоціацією об'єднаних територіальних громад.

«Законопроект у поданій НАДС редакції, в переважній більшості, має задовольняти місцеве самоврядування. По-перше, законопроект розмежовує політичні посади і посади службовців. По-друге, дає можливість набирати людей в ОМС на прозорому конкурсі, в тому числі з використанням Єдиного порталу вакансій публічної служби, який адмініструватиме НАДС, але на процес відбору він не впливатиме, цим займатимуться самі громади. Також запроваджується кадровий резерв. Якщо людина не перемогла на конкурсі, а посіла, скажімо, друге місце, вона має потім за спрощеною процедурою претендувати на якісні посади. Крім того, впроваджується щорічне звітування, фактично – оцінювання фахівців місцевого самоврядування, що збільшить прозорість служби», - сказав народний депутат.

Основною ж дискусією в законопроекті, на думку Віталія Безгіна, буде стеля зарплат і надбавок.

«Законопроект встановлює стелю в 30 % посадового окладу щодо премій, надбавок і подібних речей. Це дуже важливо. Зараз ці надбавки можуть сягати 100-200%. Тобто сьогодні сама зарплатня не є основою заробітку посадовця, отже він залежний від премій і надбавок, тобто, фактично, від політичного керівництва в громаді. І це - проблема, бо з’являються ризики домінації лояльності над професійністю, що вкрай небезпечно», - вважає народний депутат.

Він також нагадав, що у законопроекту від НАДС зазначено: «мінімальний розмір посадового окладу службовця місцевого самоврядування не може бути меншим двох розмірів та більше восьми розмірів прожиткового мінімуму».

«Запропоноване регулювання мені подобається лише частково. Вважаю, що якщо регулювати стелю зарплат, то лише в громадах, які залежні від базової дотації. Бо якщо громада реверсна (віддає частину грошей в державний бюджет - Ред), якщо вона годує інші громади, демонструє солідарність, то навіщо державі втручається в питання зарплат?», - зазначив Віталій Безгін.

Цю думку підтримав також генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов:

«Питання встановлення певних рамок по заробітній платі заслуговує окремої уваги і потребує додаткових консультацій. В іншому законопроект відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування, документ необхідно приймати, бо громади його вже зачекалися».

За словами Віталія Безгіна, в кінці лютого - на початку березня цього року законопроект № 6504 буде схвалений парламентським комітетом.

«Думаю, ми з колегами рекомендуватимемо Верховній Раді прийняти його за основу, а потім точково допрацюємо до другого читання разом з асоціаціями органів місцевого самоврядування», - сказав народний депутат.

 

 

Теги:

служба в ОМС Віталій Безгін

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

19 серпня 2022

Підтримка, житло та гуманітарна допомога: як у Вижницькій громаді допомагають внутрішньо переміщеним особам

Підтримка, житло та гуманітарна допомога: як у...

Створена в 2017 році Вижницька міська громада – партнер Програми USAID DOBRE – сьогодні стала надійним тилом для...

19 серпня 2022

Житло для ВПО у громадах: підстави для надання, договори та умови виселення - роз'яснення

Житло для ВПО у громадах: підстави для надання,...

Про житло для ВПО - у новому відео від екcпертів Програми USAID DOBRE: Порядок надання житлових приміщень...

19 серпня 2022

19 серпня 2022

Про додаткові можливості для громад з підтримки бізнесу розповіла представниця Програми USAID

Про додаткові можливості для громад з підтримки...

В Українському кризовому медіа-центрі представники центральних органів влади, міжнародних організацій, регіональної...