Президент закликав мерів міст до спільної роботи над втіленням у життя децентралізації: Треба йти до людей

Президент Петро Порошенко взяв участь у Загальних зборах уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України. Глава держави присвятив свій виступ децентралізації – тому, що вже зроблено і вже дає перші результати, а також тому, що ще необхідно зробити – та закликав присутніх мерів міст до спільної роботи над втіленням децентралізації у життя.

«Децентралізація – це ключовий елемент нашої підготовки до майбутнього членства в Європейському союзі. Немає децентралізації – немає перспективи членства. Навпаки, ефективне впровадження ідеї децентралізації – відсутність жодних аргументів для будь-яких перешкод європейській перспективі України», – сказав у своєму виступі Президент.

лава держави зазначив, що у процесі децентралізації використовується найкращий європейський досвід, і наші партнери в США та Європі не залишаються байдужими, готові допомагати.

Президент привітав всіх присутніх з перемогою в чесній виборчій боротьбі, до якої б політичної партії вони не належали. «Місцеві вибори минулого року призвели до суттєвого оновлення корпусу міських голів. Я закликаю всіх обраних міських голів до спільної і скоординованої роботи над втіленням децентралізації», – сказав Петро Порошенко.

Звертаючись до присутніх керівників міст, Глава держави наголосив: «Кожен з вас вже отримав реальне збільшення бюджету, реальне збільшення повноважень, реальні можливості. І це не лише надходження до місцевого бюджету. Це – і доступ до програм, які під децентралізацію відкривають наші партнери – Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, вартість програм якого у наступному році збільшиться на 35 відсотків, відкриття ліній міжнародних фінансових організацій, що вчора було підтверджено під час моїх зустрічей у Давосі».

Децентралізація не впаде з неба, заявив Президент. «Ваші переконання, наші реформи треба захищати. Не мовчіть, не думайте, що воно само собою зробиться. За свої переконання, за реформи треба боротися. Треба йти до людей, пояснювати, створювати захист децентралізації», – сказав він.

Президент наголосив на тому, що передача повноважень на місця ставить нові виклики перед громадами міст та їх елітами. Вона вимагатиме від громад вміння контролювати та скеровувати обрані ними органи місцевого самоврядування, а від представників цих органів – почати будувати принципово новий рівноправний діалог з громадянським суспільством.

Проблема не лише в тому, щоб обрати голову, підписати проект співпраці, проблема в тому, щоб побудувати вертикаль, навчити тих, хто приходить працювати в органи місцевого самоврядування, відповідати тим вимогам, які зараз ставить життя, –електронному врядуванню, центру надання адміністративних послуг, іноземним мовам, вмінню працювати з іноземними партнерами, прозорості, електронним закупівлям і вмінню ефективно використати кожну бюджету копійку, вмінню пояснити громаді логіку і програму своїх дій. Впевнений, що це ще одне важливе і відповідальне завдання для Асоціації міст», – заявив Глава держави.

Президент закликав присутніх разом з Урядом і народними депутатами вже зараз, ще до того, як будуть проголосовані у другому читанні зміни до Конституції в частині децентралізації, активно долучатися до законодавчого забезпечення децентралізаційних змін. «Ми порахували, що для цього буде потрібно майже 500 нових законів... Амбітне і правильне завдання для Асоціації міст – зібрати думки, сформувати позицію, підготувати законопроекти і разом з парламентарями, разом з Урядом розробити і імплементувати ці зміни до законодавства», – закликав Глава держави.

Петро Порошенко наголосив, що зміни до Конституції в частині децентралізації є одним з ключових елементів мирного плану України – Мінських домовленостей. «Кожен і всі 13 пунктів Мінських домовленостей – це про те, як забезпечити мир в Україні. Ще один ключовий елемент моєї президентської програми – мир та децентралізація. І дестабілізувати ситуацію, повернути Україну у відкрите збройне протистоянні з наступальними операціями, забезпечити ескалацію конфлікту, та ще й дати привід звинуватити Україну в цьому, – я нікому не дозволю», – заявив Президент.

Глава держави привітав новообраного голову Асоціації міст України Віталія Кличка.

Президент звернутися зі словами подяки до посла Сполучених Штатів Америки Джеффрі Пайєтта за підтримку у впровадженні міжнародних проектів для України, зокрема за впровадження амбітного проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

Президент привітав присутніх із Днем Соборності. «Ви, міські голови, уособлюєте об’єднання, єдність, соборність. Ви представляєте всі без виключення куточки нашої великої і неподільної України», – наголосив Петро Порошенко.

24.01.2016 - 18:00 | Переглядів: 10341
Президент закликав мерів міст до спільної роботи над втіленням у життя децентралізації: Треба йти до людей

Відео:

Теги:

Петро Порошенко Конституція АМУ

Джерело:

Прес-служба Президента України

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 червня 2021

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр за шведським проєктом

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр...

18 червня відбулося урочисте відкриття новозбудованого Дія Центру (ЦНАП) у Нових Санжарах Полтавської області....

18 червня 2021

Формула розподілу освітньої субвенції. Що чекати громадам?

Формула розподілу освітньої субвенції. Що...

Що громадам важливо знати про оновлену формулу розподілу освітньої субвенції? Про це розповів під час вебінару DECIDE...

18 червня 2021

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно делегувати усім громадам, - експертна думка

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно...

Здобутки та проблеми розвитку системи надання адміністративних послуг в Україні обговорили сьогодні в Києві...

18 червня 2021

Комунікації та робота з громадськістю в управлінні освітою та закупівлях

Комунікації та робота з громадськістю в...

Як комунікувати та співпрацювати з громадськістю під час закупівель харчування? Під час вебінару Ольга Нос, фахівчиня...

18 червня 2021

У Вараській громаді запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія

У Вараській громаді запрацювала сучасна...

У Вараській багатопрофільній лікарні запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія. Про це повідомив голова Рівненської ОДА...