Уряд направив до парламенту законопроекти, які розмежовують повноваження виконавчої влади і органів місцевого самоврядування

Кабінет Міністрів України направив на розгляд парламенту проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування у зв'язку зі зміною адміністративно-територіального устрою» (№ 6281) та проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у зв'язку зі зміною адміністративно-територіального устрою» (№ 6282).

Нагадаємо, законопроекти спрямовані на розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів, визначають однакові повноваження для сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів відповідно до повноважень, якими були наділені органи місцевого самоврядування міст обласного значення та об’єднані територіальні громади. Розмежовуються і повноваження обласних та районних рад з урахуванням змін до Бюджетного кодексу. Проектні норми усувають дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів, вилучаються повноваження районних, обласних рад, які передано громадам.

Раніше заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода сказав, що  законопроекти № 6281 та № 6282 лише частково вирішують окремі питання з децентралізацією і розмежуванням повноважень. Після прийняттям змін до Конституції України, яка закріпить нову систему територіального устрою та організацію місцевої влади, будуть прийняті нові редакції законів про місцеве самоврядування (муніципальний кодекс) та пакет інших законодавчих актів.

06.11.2021 - 10:19 | Переглядів: 4599
Уряд направив до парламенту законопроекти, які розмежовують повноваження виконавчої влади і органів місцевого самоврядування

Теги:

закон

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 вересня 2022

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб місцевого самоврядування - рекомендовані форми від НАДС

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб...

Національне агентство України з питань державної служби підготувало рекомендовані форми посадових інструкцій...

30 вересня 2022

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід країн Європейського Союзу

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід...

В Україні реформа місцевого самоврядування, що розпочалась у 2014 році, суттєво вплинула на розподіл обов’язків...

30 вересня 2022

Громади Волині розвивають просторове планування спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА»

Громади Волині розвивають просторове планування...

У Ківерцівській, Любешівській і Шацькій громадах Волинської області відбулися засідання робочих груп з розроблення...

30 вересня 2022

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - розпочався прийом заявок

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» -...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує річний програмний запит для отримання концепцій грантових проєктів, а потім повних...