Стратегічне планування розвитку територіальних громад: підготовлено методичні рекомендації
Для територіальних громад підготували методичні рекомендації щодо розроблення, реалізації, моніторингу та оцінювання власних стратегій розвитку.
ЗАВАНТАЖИТИ «Методичні рекомендації щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад» можна за посиланням.
Документ розроблено Міністерством розвитку громад та територій спільно з Ініціативою «Управління публічним інвестуванням» проєкту SURGe «Супровід урядових реформ в Україні». Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, повідомляє прес-служба Мінрегіону.
«Ми працюємо над тим, аби створити умови для розроблення дієвих стратегій розвитку в усіх громадах. Адже це запорука їх успіху. Розроблені методичні рекомендації допоможуть громадам планувати свій розвиток покроково. Цей документ пояснює, які пункти має містити проєкт стратегії – від SWOT-аналізу (де виявляються сильні та слабкі сторони, можливості і загрози) до системи релевантних показників, які можна виміряти або розрахувати та на основі яких здійснюється висновок щодо успішності реалізації стратегії. Така логіка цілком відповідає RBM-підходу, тобто управлінню, орієнтованому на результат», – зауважив Іван Лукеря.
Зазначимо, рекомендації передбачають залучення жителів громад на всіх етапах стратегічного планування. Додатково у рекомендаціях містяться шаблони, які можна використовувати для полегшення роботи органів місцевого самоврядування у процесі розроблення проєкту стратегії.
Так, методичні рекомендації особливо актуальні сьогодні, напередодні розгляду у другому читанні законопроєкту № 5323 «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики». Положеннями проєкту закону передбачено, зокрема, що стратегії розвитку територіальних громад є обов’язковими документами у системі стратегічного планування державної регіональної політики.
Довідково
SURGe – це проєкт міжнародної технічної допомоги Уряду України, який фінансується Урядом Канади та сприяє кращому плануванню і впровадженню в Україні реформ, орієнтованих на громадян. При підтримці проєкту розроблено ряд нормативно-правових актів у сфері державної регіональної політики. Зокрема: План заходів з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, проєкти Законів України «Про засади державної регіональної політики» та «Про особливості стимулювання регіонального розвитку.

Теги:
створення спроможних громад просторове планування Іван Лукеря
Джерело:
Мінрегіон

Поділитися новиною:
27 вересня 2023
Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану - експертне роз'яснення
Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану -...
Радник U-LEAD прояснює повноваження роботодавців, права працівників, загальні положення, за якими працівник може...
27 вересня 2023
Укриття в школах та лікарнях можна будувати без окремого відведення землі
Укриття в школах та лікарнях можна будувати без...
В умовах тривалої повномасштабної агресії російської федерації проти України нагальним є збільшення фонду захисних...
27 вересня 2023
Як громада зуміла не лише знайти шляхи утримання локального бізнесу, але й залучити нових інвесторів
Як громада зуміла не лише знайти шляхи...
Бердичівська громада, що на Житомирщині, складається лише з трьох населених пунктів, але досить...
27 вересня 2023
Нові вакансії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»
Нові вакансії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розширює свою діяльність та оголошує конкурс на наступні посади: Менеджер з грантів –...