Мінрегіон: Держава спрямовує колосальні ресурси, щоб допомогти громадам розвиватися

Держава є надійним партнером громад і основним інвестором, який готовий вкладати кошти в широкий спектр місцевих проектів соціально-економічного розвитку. На цьому наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час пресконференції з журналістами обласних та районних видань з областей-партнерів Програми USAID DOBRE.

Очільник Мінрегіону закликав громади готувати якісні проекти на 2022 рік, які держава зможе профінансувати коштом Державного фонду регіонального розвитку.

«Гроші є. Ми кажемо громадам: «Будуйте!». Будуйте те, що потрібно саме вашим мешканцям, те, що передбачено стратегіями розвитку – обласними і місцевими. Держава готова допомагати громадам у втіленні проектів розвитку. Сьогодні держава є надійним партнером громад і основним інвестором, який готовий вкладати кошти в широкий спектр місцевих проектів соціально-економічного розвитку», - сказав Олексій Чернишов.

Заступник Міністра В’ячеслав Негода додав, що проектом держбюджету на 2022 рік передбачено 23 млрд грн на дороги місцевого значення, понад 200 млн грн - на розробку комплексних планів просторового розвитку, 650 млн грн – на розвиток спортивної інфраструктури, 500 млн грн – на розвиток мережі Інтернет.

«Держава спрямовує колосальні ресурси, щоб допомогти громадам розвиватися. Так, не всі громади можуть бути економічно самодостатніми. Але такого немає в жодній країні світу. Скрізь є економічно сильніші і є слабші громади. Окрім напрямків державної підтримки, які я назвав, діє ще система бюджетного вирівнювання: з бюджетів багатших громад вилучається частина коштів і спрямовується тим громадам, яким не вистачає. Проектом держбюджету на 2022 рік передбачається вилучення з бюджетів громад 10,8 млрд грн., а базова дотація – трансфер з державного бюджету місцевим бюджетам складе 16,3 млрд грн. Ці кошти підуть на освітні, медичні та інші соціальні програми», - поінформував В’ячеслав Негода.

Більше 30 журналістів з рейтингових обласних та районних видань з десяти областей-партнерів Програми USAID DOBRE завітали 26 жовтня на зустріч з керівництвом Міністерства розвитку громад та територій, щоб поспілкуватися на тему реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Міністр Олексій Чернишов висловив вдячність журналістам за цікавість до основоположної реформи в державі.

26.10.2021 - 15:53 | Переглядів: 2481
Мінрегіон: Держава спрямовує колосальні ресурси, щоб допомогти громадам розвиватися

Приєднані зображення:

Теги:

Олексій Чернишов В'ячеслав Негода бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

03 грудня 2021

Створення профільних ліцеїв у громадах, продовження реформи НУШ - година запитань до Наталії Піпи (відео)

Створення профільних ліцеїв у громадах,...

«Година запитань» – це новий формат спілкування від проєкту DECIDE з управлінцями, головами громад та усіма, кому не...

03 грудня 2021

Туристична інфраструктура курортного селища: досвід Ворохти

Туристична інфраструктура курортного селища:...

  Що не так із туристичною інфраструктурою українських курортних селищ? Що громадам уже вдалося змінити й що...

03 грудня 2021

7 грудня - публічне обговорення «Перемоги, виклики та можливості в забезпеченні доступу громадян до якісних послуг ДРАЦС»

7 грудня - публічне обговорення «Перемоги,...

З моменту набуття чинності Закону України 1427-IX, що надав можливість делегувати ОМС екс м.о.з. повноваження у сфері...

03 грудня 2021

10 грудня - Всеукраїнський форум місцевого самоврядування «Актуальні питання розвитку громад» (онлайн)

10 грудня - Всеукраїнський форум місцевого...

10 грудня 2021 року о 14:00 Всеукраїнська асоціація громад у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій...

03 грудня 2021

14 грудня - тренінг для керівництва громад «ЦНАП і покращення якості послуг: PROSTO про найважливіше»

14 грудня - тренінг для керівництва громад...

До 6 грудня триває реєстрація на тренінг в Одеській області від проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в...