26 березня 2023
Logo slogan

Україна отримає 2 млн доларів грантових коштів у межах програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні», - Олексій Чернишов

25 жовтня, у межах 5-го Німецько-Українського економічного форуму у Берліні, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) підписали Грантову угоду щодо підтримки програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Йдеться про спрямування 2 млн євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р) на відновлення низки закладів охорони здоров’я, які постраждали внаслідок військової агресії рф.


Підписання відбулось за участі Президента ЄІБ Вернера Хоєра, Віцепрезидентки ЄІБ Терези Червінської, Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, Комісара ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівера Варгеї, адміністратора ПРООН Ахіма Штайнера, в.о. Постійного представника ПРООН в Україні Манал Фуані. 

Міністр Олексій Чернишов подякував ЄІБ та ПРООН за продовження співпраці та майбутню консультативну підтримку українських муніципалітетів у підготовці високоякісних проєктів, які можуть надалі фінансуватися в рамках Програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

«Впровадження європейських практик щодо політики енергоефективності є одним із ключових пріоритетів України. Підвищення енергоефективності громадських будівель було і залишатиметься важливим елементом для забезпечення енергетичної безпеки нашої країни. Ми з нетерпінням чекаємо на початок першого конкурсу пропозицій у рамках цієї програми, щоб муніципалітети могли надати свої пропозиції щодо термомодернізації чи ремонту, зокрема, дитячих садків, шкіл та медичних закладів. Ми хочемо реконструювати Україну за найвищими стандартами енергоефективності. Замість кожної зруйнованої чи пошкодженої будівлі збудуємо сучасну, безпечну та енергоефективну», — зазначив Олексій Чернишов.

У серпні цього року Верховна Рада України ратифікувала дві грантові Угоди між Україною та ЄІБ, які передбачають отримання грантів у 5 млн євро на реалізацію програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні». За словами Олексія Чернишова, з початком повномасштабної агресії рф, Мінрегіон спільно з ЄІБ проводив постійні комунікації, щоб адаптувати Програму до нинішньої ситуації. Зокрема, було домовлено направити 2 млн євро грантових коштів для швидкого відновлення низки закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, у липні 2021 року Верховна Рада України ратифікувала Фінансову Угоду між Україною та ЄІБ, яка передбачає термомодернізацію громадських будівель в Україні, зокрема дитячих садків, закладів охорони здоров’я, шкіл тощо. 

26.10.2022 - 09:53 | Переглядів: 2942
Україна отримає 2 млн доларів грантових коштів у межах програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні», - Олексій Чернишов

Теги:

енергоефективність міжнародна підтримка Олексій Чернишов

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Читайте також:

24 березня 2023

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та проблемні питання функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна»

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...

Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження  системної роботи...

24 березня 2023

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...

У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...

24 березня 2023

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...

Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...

24 березня 2023

Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57

Складання та виконання розпису місцевого...

Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...