Постанова Уряду від 6 серпня 2014 року зобов’язує місцеві державні адміністрації у шестимісячний строк - тобто до 6 лютого 2015 року - привести регіональні стратегії розвитку у відповідність до Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода під час селекторної наради з питань розробки регіональних стратегій, сприяння співробітництву територіальних громад та удосконалення взаємодії Уряду з обласними держадміністраціями щодо підтримки розвитку регіонів.
За його словами, з прийняттям Закону України «Про засади державної регіональної політики» (прийнятий Парламентом у першому читанні), а також відповідних змін до Бюджетного кодексу, реалізація регіональних проектів та програм має здійснюватися відповідно до державної та регіональних стратегій через інструменти фінансової підтримки Державного Фонду регіонального розвитку.
«Тому дуже важливо, щоб кожен регіон мав свої, затверджені обласними радами, регіональні стратегії розвитку», - підкреслив В'ячеслав Негода.
Він поінформував, що такі стратегії вже затвердили Івано-Франківська та Київська обласні ради. Вони розроблені відповідно до європейської методики, адаптованої до українських умов.
Окрім цих двох областей, Проект технічної допомоги ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» надає методичну допомогу з розроблення Стратегій та планів їх реалізації ще трьом пілотним областям: Сумській, Полтавській, Рівненській. Є домовленість з Проектом у наданні консультацій та методичної допомоги іншим регіонам.
Затверджені стратегії розвитку мають Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Харківська області. Але, за словами заступника Міністра, їх необхідно привести у відповідність до державної стратегії.
«І ще один важливий аргумент на користь прийняття стратегій. Нагадаю, 27 листопада підписано Угоду між Україною та ЄС щодо фінансування програми підтримки секторальної політики – «Підтримка регіональної політики України», що дозволить залучити допомогу Європейського Союзу на суму 55 млн. євро починаючи з 2015 року», - сказав В'ячеслав Негода.
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...