Неформальна освіта в громаді: що це і навіщо – практика Харківської міської ради

Проект "Платформа шкільного розвитку"

 

Практика «Кластер неформальної освіти «Kharkiv EDU Cluster» здобула диплом І ступеня в конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року.

Проекти та ініціативи молоді Харкова, з якими вони звертаються до міської ради, дуже часто орієнтовані на саморозвиток особистості та підвищення галузевої грамотності у сферах фінансів, цифрового та екологічного розвитку. Тому у місті створено Кластер неформальної освіти «Kharkiv EDU Cluster» (далі – Кластер) для системного дослідження затребуваного молоддю продукту, впровадження інноваційних навчальних тем, налагодження комунікації між учасниками/-цями процесу (молодь, педагоги, представники/-ці неформальної освіти, бізнесу). Кластер працює за трьома напрямами:

  1. Аналітика та трендвочінг (спостереження за трендами): проведення досліджень щодо освітніх потреб молоді, запиту роботодавців та світових макротрендів на навички працівників/-ць та здійснення моніторингу діяльності ринку неформальної освіти, апробація інноваційних освітніх тем і форматів, які у подальшому можуть поширюватись в формальній освіті.
  2. Формування своєрідної екосистеми неформальної освіти: проведення тематичних навчань з метою коригування змісту послуг, розроблення та інформаційна підтримка новітніх освітніх продуктів.
  3. Виховання аудиторії, що, в свою чергу, також місить три компоненти:
  • співпраця зі школами – навчання цифровій, підприємницькій та фінансовій грамотності, ознайомлення із основами системного мислення, командоутворення, емоційного інтелекту, а також попередження залежностей та мотивації до саморозвитку;
  • співпраця з вищими навчальними закладами в рамках програми «Training of Trainers» – надання розроблених Кластером та партнерами методичних матеріалів про навички, затребуваних в майбутньому;
  • залучення активного населення через інформаційні кампанії у соціальних мережах –  проведення онлайн-марафонів, прямих ефірів, інтерв’ю, онлайн-курсів, ведення блогів.

Завдяки роботі Кластеру проведено дослідження «Мапа професій майбутнього», «Тренди ринку праці та освіти 2030», а також «Портрет сучасних харків’ян».  Мета Кластеру – визначення запитів молоді під час працевлаштування та очікувань роботодавців. За результатами дослідження напрацьовано відповідний інформаційний блок, який Кластер та партнери інтегрували у свої навчальні програми.

У рамках співпраці зі школами основним завданням є навчання за допомогою сучасних профорієнтаційних методів та поширення обізнаності учнів/-ниць про сучасні навички, необхідні для розвитку людини. Так було розроблено та впроваджено проект «EDU школа», завдяки якому здійснюється апробація методик та форм роботи ринку неформальної освіти, а також програму «Training of trainers для менторів». В  рамках цієї програми проходить обмін кращими практиками виховання молоді. Перший  Форум неформальної освіти «Kharkiv EDU Forum» пройшов в грудні 2019 року за участі громадської організації «Лінк» та за підтримки Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту в рамках Міської цільової програми «Громадський бюджет (бюджет участі) міста Харкова.

 

Майстер-класи "Навички 21 століття"

 

Так співпраця учасників/-ць ринку неформальної та формальної освіти, місцевого бізнесу, громадських та молодіжних організацій, а також підтримка органів місцевої влади допомагає побудувати єдину комплексну систему навичок громадян/-нок на різних етапах їх розвитку.

Гнучкість неформальної освіти дозволяє швидко реагувати на нові світові виклики та інновації у формуванні необхідних навичок особистості, посилити змістовність освітніх послуг.


КОНТАКТИ

Харківська міська рада, www.city.kharkov.ua

майдан Конституції, 7, м. Харків, Харківська обл., 61003

Телефон: +38 (057) 725 20 74

e-mail: ussmkharkiv@ukr.net

Автор практики, контактна особа:

Олексій ЧУБАРОВ, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді  та спорту

Телефон: +38 (066) 338 86 38

e-mail: lexmarmaris@gmail.com

Кристина ЧЕРКАСОВА, виконавча директорка Кластеру неформальної освіти

Телефон: +38 (095) 209 52 40

e-mail: christina.cherkasova@gmail.com


Нагадуємо, що прийом заявок на Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році триває до 30 вересня 2021 року, більше інформації ТУТ.

18.08.2021 - 15:03 | Переглядів: 1701

Приєднані файли:

Теги:

освіта кращі практики освіта

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

01 грудня 2021

Нове шкільне харчування: історія успіху Решетилівської громади

Нове шкільне харчування: історія успіху...

Перед введенням нового шкільного меню, у Решетилівській громаді провели анкетування серед учнів і батьків. Як...

29 листопада 2021

Станція чистоти. Бахмутська громада реалізовує грандіозний проєкт поводження з відходами

Станція чистоти. Бахмутська громада реалізовує...

  На Донеччині завершується будівництво одної з найбільших в Україні сміттєсортувальних станцій, де...

25 листопада 2021

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада отримала виграш та почала впроваджувати проєкт

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада...

  Півмільйона гривень на реалізацію проєкту «Компостуй – громаду гуртуй» громада уже отримала від...

22 листопада 2021

Малу IT-академію для дітей відкрили у Глибоцькій громаді

Малу IT-академію для дітей відкрили у...

Малу IT-академію для дітей відкрили у сесійній залі Глибоцької громади, за підтримки Програми USAID DOBRE. Учні...

18 листопада 2021

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут...

Проєкт системи підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю, переміг у міжнародному конкурсі Дитячого фонду...