Зміни до Конституції та розвиток спроможності громад: Мінрегіон та міжнародні партнери обговорили подальші кроки децентралізації в Україні

Мінрегіон обговорив з представники міжнародних проектів і програм, що підтримують децентралізацію в Україні, подальші кроки у впровадженні реформи.


«Ми визначили 12 основних завдань, вирішення яких, на нашу думку, дозволить сформувати ефективне місцеве самоврядування та оптимальну системи територіальної організації влади, а отже сприятиме створенню повноцінного життєвого середовища мешканцям громад та наданню якісних і доступних публічних послуг», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час онлайн-засідання Підгрупи «Децентралізація» Секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток».

За словами заступника Міністра, для вирішення цих завдань Мінрегіон розраховує на підтримку міжнародних партнерів, особливо, що стосується експертизи і комунікації.

«Мабуть, найважче з усіх 12 завдань - зміни до Конституції. Від цього залежить більшість наших подальших кроків. Сподіваюся, що наступного тижня буде оприлюднений новий текст змін до Основного закону. Їхнє широке обговорення триває вже більше року. Учасникам дискусій за цей час вдалося досягти консенсусу з більшості питань. Але яким би якісним і узгодженим не вийшов фінальний текст, ми розуміємо, що прийняти ці зміни Верховній Раді буде непросто. Тому нам важлива експертна думка і потужна комунікаційна підтримка наших міжнародних колег. Спільно маємо переконати конституційну більшість Парламенту у необхідності і безальтернативності змін. Без цього реформа залишиться вразливою, а усі наші спільні досягнення і успіхи громад будуть під постійною загрозою», - сказав В’ячеслав Негода.

Також заступник Міністра подякував міжнародним партнерам за допомогу у створенні комунікаційних інструментів, і наголосив, що важливо продовжувати та підсилювати цю роботу.

«Ми маємо портал «Децентралізація», який став авторитетним джерелом інформації для усіх учасників реформи. Нещодавно у тестовому режимі запустили портал спроможності громад з першими 15-ма критеріями ефективності. Ці ресурси, створені за вашої підтримки, варто розвивати, бо вони роблять реформу зрозумілішою і прозорішою. Доступна для усіх інформація та дані, розміщені на цих порталах, дають можливість слідкувати за перебігом реформи, порівнювати, аналізувати, отже - приймати зважені, аргументовані рішення на усіх рівнях: від Парламенту до окремої громади. Крім того, відкрита інформація допомагає жителям громад слідкувати за діяльністю місцевої влади, знайомитися з кращими практиками сусідів, усвідомлювати важливість кожного з них для життя громади», - зазначив В’ячеслав Негода.

Приєднані зображення:

Теги:

міжнародна підтримка В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 червня 2021

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр за шведським проєктом

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр...

18 червня відбулося урочисте відкриття новозбудованого Дія Центру (ЦНАП) у Нових Санжарах Полтавської області....

18 червня 2021

Формула розподілу освітньої субвенції. Що чекати громадам?

Формула розподілу освітньої субвенції. Що...

Що громадам важливо знати про оновлену формулу розподілу освітньої субвенції? Про це розповів під час вебінару DECIDE...

18 червня 2021

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно делегувати усім громадам, - експертна думка

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно...

Здобутки та проблеми розвитку системи надання адміністративних послуг в Україні обговорили сьогодні в Києві...

18 червня 2021

Комунікації та робота з громадськістю в управлінні освітою та закупівлях

Комунікації та робота з громадськістю в...

Як комунікувати та співпрацювати з громадськістю під час закупівель харчування? Під час вебінару Ольга Нос, фахівчиня...

18 червня 2021

У Вараській громаді запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія

У Вараській громаді запрацювала сучасна...

У Вараській багатопрофільній лікарні запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія. Про це повідомив голова Рівненської ОДА...