15 квітня під головуванням Президента України відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому, серед іншого, йшлося про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади.
Секретар РНБО України Олексій Данілов підкреслив, що реформа децентралізації влади в Україні «є одним з фундаментальних чинників державотворення та розвитку людського капіталу, підвищення умов і стандартів життя людей у 1421 територіальній громаді, які ми отримали після місцевих виборів восени 2020 року».
За його словами, процес децентралізації потребує посилення його спроможностей та «вирішення ключових системних завдань», зокрема, щодо надання можливостей територіальним громадам адміністрування місцевих податків і зборів, більш справедливого розподілу доходів місцевих бюджетів, ведення державного адресного реєстру, створення національної інфраструктури геопросторових даних та цілої низки інших питань.
18 липня 2026
Уряд утворив Міністерство у справах громад, територій та внутрішньо переміщених осіб
Уряд утворив Міністерство у справах громад,...
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 17 липня 2026 року № 963 «Деякі питання оптимізації системи...
17 липня 2026
Доступні для всіх громад України: Єдині символи для роздільного збору відходів
Доступні для всіх громад України: Єдині символи...
Українські громади, які прагнуть впроваджувати єдину систему роздільного збору відходів, відтепер можуть безкоштовно...
17 липня 2026
Розвиток і збереження молоді в громаді: у Дрогобичі запрацював Талант-Хаб
Розвиток і збереження молоді в громаді: у...
У рамках проєкту «Створення сприятливого інклюзивного середовища для дітей та молоді» у Дрогобичі на Львівщині...
17 липня 2026
Львівська облрада звернулася до Верховної Ради...
Постійна комісія Львівської обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування підтримала проєкт звернення до...