6 грудня закон про реорганізацію громад і районів набуває чинності

5 грудня в газеті «Голос України» опублікували текст Закону №1009-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій" (законопроект №3651-д).

Отже з 6 грудня Закон набуває чинності.

Нагадаємо, він дає можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування громад і районів: врегульовує питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та зобов’язань. Крім того, Закон дає змогу створити районні державні адміністрації в нових районах.

«Відсутність цього закону не давала можливості розпочати роботу органів місцевого самоврядування в новоутворених громадах і районах. Звісно, цей закон довгоочікуваний. Але найважливіше зараз, звичайно, не це. Керівникам і депутатам новостворених районів і громад треба буквально за два-три наступних тижні прийняти багато важливих рішень, пов’язаних з повноваженнями, бюджетами, комунальним майном, кадрових рішень. Крім того, до кінця року мають почати працювати районні державні адміністрації у нових районах. Усе ці питання вирішити буде непросто, але я впевнений, що спільно ми зможемо це зробити», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода.

Він нагадав, що ще до набуття чинності Законом, Мінрегіон та експерти за підтримки Ради Європи підготували роз'яснення перших кроків новообраних місцевих рад та набір консультаційних матеріалів, які є ТУТ. Є також відповідні роз’яснення Асоціації міст України ТУТ.

«Це не останні роз’яснення і не останні навчання. Ми продовжуватимемо у співпраці з асоціаціями органів місцевого самоврядування, експертами, міжнародними проектами надавати консультації представникам нових громад і районів. Між місцевим самоврядування і Урядом має продовжуватися постійний діалог, і Мінрегіон залишається відкритим для спілкування. Від представників місцевої влади ми щодня отримуємо сотні запитань, у тому числі через портал «Децентралізація». Це дає нам змогу бачити проблеми, узагальнювати питання і надавати комплексні відповіді та роз’яснення. Сподіваюсь, що інформації для початку роботи в нових умовах місцевому самоврядуванню вистачатиме. Головне для них тепер – не зволікати, а діяти, приймати рішення, які дозволять кожній громаді розпочати новий рік з новими можливостями», - сказав В'ячеслав Негода.

05.12.2020 - 10:25 | Переглядів: 42304
6 грудня закон про реорганізацію громад і районів набуває чинності

Теги:

законодавче забезпечення В'ячеслав Негода законопроекти обговорення

Джерело:

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...