Як маленькі громади приватизують майно: історія Софіївської громади

Будівля магазину у Софіївській ОТГ - об’єкт приватизації

 

Софіївська громада Дніпропетровської області – приклад громади, яка шукає та акумулює всі ресурси для власного розвитку. Не винятком стало і використання інструменту малої приватизації. 

Мала приватизація – це продаж підприємств, майна, земельних ділянок, споруд, пакетів акцій компаній, які належать державі чи місцевій владі. Згідно з Законом України “Про приватизацію державного і комунального майна” мала приватизація відбувається виключно через електронну систему ProZorro.Продажі

Основною метою проведення малої приватизації у громаді було не лише залучити додаткові ресурси до місцевого бюджету, а й підвищити прозорість та ефективність управління майном.

Роботу розпочали у 2019 році – прийняли розроблені Програмою DOBRE спільно із громадою проєктів положень і рішень. Зокрема Софіївська селищна рада затвердила положення про приватизацію комунального майнапро аукціонну комісію, про орган приватизації та про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності. На підставі місцевих нормативно-правових актів визначили орган приватизації, затвердили склад аукціонної комісії та розпочали процедуру приватизації. 

Першим об’єктом приватизації Софіївська громада обрала нежитлову будівлю магазину, загальною площею 231,5 кв.м. Відповідно до звіту суб’єкта оціночної діяльності ТБ «Українська міжрегіональна» ринкова вартість об’єкту  становила 67 тис. грн

Рішенням Софіївської селищної ради затверджено звіт з оцінки та ринкова вартість визначена початковою вартістю об’єкту приватизації на аукціоні. Додатково цим рішенням затверджені умови аукціону та призначена дата проведення аукціону – 15 січня 2020 року.

 

Засідання бюджетної комісії Софіївської громади

 

«На жаль, перший аукціон не відбувся в зв’язку з наявністю додаткових умов. Ми не хотіли втрачати кошти від продажу будівлі магазину на наступних стадіях аукціону із зниженням стартової ціни і тому зняли об’єкт приватизації з аукціону. Пізніше рішенням Софіївської селищної ради поновили процедуру приватизації шляхом продажу цього магазину на електронному аукціону без додаткових умов, але зі збереженням стартової вартості об’єкта», – зазначив заступник селищного голови Антон Масько.

У липні 2020 року відбувся повторний електронний аукціон, де визначився переможець аукціону з пропозицією у сумі 102 тис. грн. За результатами аукціону затверджено протокол електронних торгів,  укладено та посвідчено нотаріусом договір купівлі-продажу будівлі, до місцевого бюджету Софіївської ОТГ перераховано кошти від приватизації. Відтак, громада залучила набагато більшу суму від приватизації, ніж очікувала.

«На пленарному засіданні Софіївської селищної ради 23 вересня 2020 року було прийняте рішення про завершення приватизації. Це наша перша спроба в процедурі приватизації, перший досвід, і вважаємо, що він вдалий. Найкращим результатом є навіть не те, що до бюджету Софіївської ОТГ надійшло 102 тис. грн, а те, що будівля магазину, яка знаходилась в занедбаному стані, поступово руйнувалась, адже коштів на її охорону та збереження у бюджеті не було – , отримала ефективного власника, який має намір відремонтувати будівлю і відновити роботу універсального магазину. Це беззаперечно стане доброю соціальною та економічною складовою розвитку громади. По-перше, мешканці с. Любимівка матимуть змогу купувати необхідні продукти та побутові речі безпосередньо у своєму селі. По-друге, створення робочих місць, а по-третє, бюджет громади отримуватиме надходження податків від роботи магазину», – відмітила голова бюджетної комісії попереднього скликання Софіївської селищної ради Алевтина Іващенко.

«Софіївська ОТГ власним прикладом довела, що завдяки процедурі приватизації можна знайти ефективного власника на неліквідне комунальне майно, яке громада невзмозі відновити за власні кошти. Виважене управлінське рішення Софіївської ради щодо приватизації будівлі колишнього магазину надасть можливість підвищити соціальні стандарти життя мешканців с. Либимівка», – зазначає консультантка Програми DOBRE Олена Ільченко

На думку спеціалістів місцевого самоврядування, такий успішний досвід застосування інструменту малої приватизації сприятиме інвестиційній привабливості та покращенню економічної ситуації у громаді.

Теги:

бюджет

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Софіївська територіальна громада

Джерело:

Український кризовий медіа-центр

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 січня 2021

Коломия: перше в місті соціальне підприємство, де працюють люди з інвалідністю

Коломия: перше в місті соціальне підприємство,...

У березні 2017 року в Коломиї три жінки — мами дітей з інвалідністю — створили громадську організацію «Саме час»....

16 січня 2021

Рекорд України - 30 років поспіль на посаді голови громади

Рекорд України - 30 років поспіль на посаді...

Як має працювати голова громади, щоб мешканці 30 років поспіль не сумнівалися у правильності свого вибору. Історія...

13 січня 2021

Вінниця першою в Україні запроваджує міський стандарт гостинності

Вінниця першою в Україні запроваджує міський...

Упродовж 2020 року у Вінниці було успішно реалізовано проект «Вінницький стандарт гостинності», спрямований на...

13 січня 2021

Полтавські підприємці системно нарощують свої експортні можливості

Полтавські підприємці системно нарощують свої...

Одним із важливих стратегічних завдань на шляху розвитку економіки Полтави є посилення експортної діяльності місцевих...

29 грудня 2020

Як громадам ефективно працювати з фінансами, які залучаються в освітню галузь

Як громадам ефективно працювати з фінансами,...

Авторка:  Ірина Грекова, заступниця селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Солонянської селищної...