У Кременчуці відкрили перший в Україні Центр професійного навчання команд ЦНАПів

Кременчуцький центр надання адміністративних послуг (надалі — ЦНАП) є одним із найкращих в Україні. Досвід його роботи вже не перший рік вважають прикладом для аналогічних структур в інших містах і регіонах. Станом на 1 жовтня 2020 року тут забезпечують надання 372 адміністративних послуг, і на цьому команда установи не зупиняється, адже постійно працює над удосконаленням та розширенням функціоналу. Завдяки цьому за пʼять років діяльності вдалося більш ніж у чотири рази збільшити річну кількість клієнтів. Так, упродовж 2015 року було опрацьовано 76 тисяч звернень громадян, а у 2019-му ця цифра сягнула вже 318 тисяч.

До становлення та зростання ЦНАПу у Кременчуці протягом кількох років долучається проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). До прикладу, у 2018 році в Автозаводському відділі Кременчуцького ЦНАПу було облаштовано додаткове робоче місце для видачі біометричних паспортів для виїзду за кордон. Тоді ж для працівників установи було проведено цикл психологічних тренінгів «Якісний сервіс. Робота з «важким» клієнтом та ефективні комунікації».

У 2020 році ЦНАП Кременчука вийшов на новий виток розвитку: саме тут за підтримки Проекту ПРОМІС створено перший в Україні Центр професійного навчання працівників ЦНАПів. Простір забезпечили обладнанням для комфортного проведення очних і дистанційних навчальних заходів. Експерти Проекту ПРОМІС супроводжували всі етапи втілення ініціативи, що має на меті підвищити рівень надання адміністративних послуг на Полтавщині.

«Наш досвід роботи показує, що адміністратором ЦНАПу може бути лише та людина, яка постійно навчається та розвивається. Інакше неможливо якісно надавати послуги. У Кременчуцькому ЦНАПі освітні заходи відбуваються давно й на постійній основі: до прикладу, щосереди вранці протягом години проводимо заняття, ознайомлюємо з останніми законодавчими змінами та іншими актуальними питаннями з різних сфер надання адміністративних послуг. Для нашого колективу це вже звична річ. Із часом визріла ідея про те, що знання й набутий досвід можна поширювати за межі нашого Центру, і у 2018 році ми підписали договір про співпрацю з Полтавським обласним центром перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (надалі — Полтавський ЦППК). Упродовж 2018–2019 років представники ЦППК проводили в нашому офісі виїзні семінари, а наші працівники своєю чергою ділились власним досвідом у сфері надання адміністративних послуг — проводили практичні заняття в основному через Skype», — розповіла Тетяна Печериця, директорка Центру надання адміністративних послуг у Кременчуці.

За підтримки Проекту ПРОМІС було сформовано технічну базу для професійного навчання працівників ЦНАПу: придбано мікрофони, веб-камеру, проектор, екран і необхідні комплектувальні. Також удосконалено програмне забезпечення для реєстрації учасників навчальних заходів. На тлі пандемії COVID-19 саме у 2020 році значення онлайн-комунікацій стрімко зросло в усіх сферах. Тож нове устаткування дало змогу працівникам ЦНАПу швидко адаптуватися до нових реалій, не втрачаючи ефективності — комфортно проводити вебінари, відео-конференції та інші освітні активності.

«Крім основного офісу, у Кременчуці є ще два відділення ЦНАП — у Крюківському й Автозаводському районах. Їх адміністратори тепер легко долучаються до освітніх заходів онлайн, як внутрішніх, так і для ширшої аудиторії. Завдяки новому обладнанню є враження, що всі учасники перебувають в одній залі. Плануємо невдовзі анонсувати якісь із наших занять через facebook-сторінку, щоб представники будь-яких інших ЦНАПів могли підключатись і теж отримувати корисну інформацію», — зазначила Тетяна Печериця.

За участі Полтавського ЦППК для підвищення кваліфікації працівників ЦНАПів розроблено спеціальні сертифікатні та короткострокові навчальні програми. У червні успішно відбувся перший цикл онлайн-занять у рамках програми «Державна політика та нормативне регулювання у сфері надання адміністративних послуг», до яких долучилися понад 100 осіб. Також із використанням нового устаткування для працівників Кременчуцького ЦНАПу було проведено серію онлайн-тренінгів на тему «Профілактика емоційного та професійного вигорання».

Підтримка Проекту ПРОМІС у розвитку системи надання адміністративних послуг є комплексною та, зокрема, передбачає активний обмін досвідом. Тому у 2018 році у Кременчуці було проведено масштабний дводенний семінар для керівників ЦНАПів міст-партнерів. Також Проект ПРОМІС підтримав навчальні поїздки до Польщі та Естонії задля вивчення найкращих практик упровадження е-врядування. А на початку серпня 2020 року відбулася дводенна навчальна поїздка до Кременчука для представників ЦНАПів з Івано-Франківської, Вінницької, Запорізької та Полтавської областей. Гості ознайомилися з діяльністю новоствореного Центру професійного навчання, побачили роботу кременчуцької команди, обговорили тенденції та виклики розвитку, а також моделі надання публічних послуг і їх діджиталізацію. Онлайн до дискусії приєднались близько 40 представників ЦНАПів із різних регіонів України.

«Я побував у Кременчуку вперше. З Кременчуцьким ЦНАПом співпрацюємо вже багато років, і Тетяна Печериця неодноразово запрошувала приїхати. Тож було дуже приємно врешті познайомитися з командою ближче й разом працювати. Разом із представниками інших міст вивчали місцевий досвід, знайомилися з технологіями, які використовують у роботі. Побачили, як гарно обладнано приміщення. В обговореннях багато уваги приділили роботі кол-центру, наданню соціальних послуг, оформленню закордонних паспортів і паспортів громадянина України у форматі ID-картки», — поділився Богдан Питель, керівник Центру надання адміністративних послуг Івано-Франківська.

Різнопланова підтримка діяльності ЦНАПів і вдосконалення компетенцій їхніх працівників веде до збільшення загальної ефективності органів місцевої влади у втіленні відкритого врядування. Через якісне та прозоре надання адміністративних послуг прихильність громадян до державних установ зростає. Новостворений навчальний центр у Кременчуці не лише допомагатиме адміністраторам Полтавщини підвищувати кваліфікацію, а й стане першою ланкою сучасної моделі професійного навчання команд ЦНАПів і сприятиме запровадженню механізму безперервної освіти посадовців по всій Україні.

Приєднані зображення:

Теги:

адміністративні послуги

Область:

Полтавська область

Громади:

Кременчуцька територіальна громада

Джерело:

Проект ПРОМІС

Читайте також:

20 січня 2025

На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість

На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує...

В цьому випуску «На своєму місці» -  про те, як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість. Велике місто, зі своїм...

16 січня 2025

Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю

Три громади у співпраці створили цифрову...

«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...

16 січня 2025

На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади

На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...

В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...

15 січня 2025

На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади

На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...

В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...