Урядовці та представники асоціацій органів місцевого самоврядування за участі експертів узгодили позиції з питань формування перспективних планів усіх областей. Половину з цих планів Уряд вже затвердив, а за декілька тижнів розгляне усі інші.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час узгоджувальної онлайн-наради з підготовки перспективних планів формування територій громад Рівненської та Сумської областей.
«Сьогодні ми завершили обговорення перспективних планів. Ці дискусії тривали і в регіонах, і на центральному рівні від початку процесу об’єднання громад у 2015 році. Обговорення значно активізувалися наприкінці минулого і на початку цього року, коли ми впритул наблизилися до чергових місцевих виборів. Чи змогли ми за це час почути усіх: мешканців громад, місцеве самоврядування, експертів, народних депутатів? Сподіваюсь, що так. І це дає нас змогу приймати обґрунтовані рішення. Чи змогли врахувати усі побажання? Звичайно, ні. Коли пропозиції суперечили методиці формування громад і критеріям майбутньої спроможності, нам доводилося шукати інші варіанти. Безперечно, фінальні плани не можуть влаштовувати усіх на 100 %, бо думок і інтересів тут дуже багато. Для нас важливо, щоб майбутні громади мали ресурси для розвитку, мали можливість надавати доступні і якісні послуги людям. Готуючи фінальні рішення, ми орієнтувалися в першу чергу саме на це», - сказав В’ячеслав Негода.
Прийняти остаточні рішення з формування адміністративно-
Нагадаємо, 16 квітня 2020 року Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 2653. Таким чином Уряд отримав можливість завершити процес формування спроможних громад по усій країні до місцевих виборів, які відбудуться у жовтні цього року. Законопроект знаходиться на підписі Президента.
Як повідомлялося, 10 квітня цього року розпочалися останні узгодження перспективних планів перед розглядом на Уряді. 15 квітня Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Житомирської, Миколаївської та Харківської областей, 22 квітня - Івано-Франківської та Тернопільської, 29 квітня - Херсонської, Хмельницької та Луганської, 6 травня - Вінницької, Донецької, Черкаської та Чернівецької областей.
Довідка
Відеоконференції з підготовки перспективних планів формування територій громад та з формування адміністративно-територіальних одиниць базового субрегіонального рівня проходять за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Теги:
перспективний план створення спроможних громад В'ячеслав Негода
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
15 травня 2026
Розпочинаємо набір на Програму стажування „WIN4UA 2026”: нові можливості для українських громад
Розпочинаємо набір на Програму стажування...
Фонд міжнародної солідарності оголошує про старт прийому заявок на участь у Програмі стажування „WIN4UA 2026”...
15 травня 2026
Просторове планування як основа відновлення: досвід прифронтових громад Харківщини
Просторове планування як основа відновлення:...
Днями відбулася загальнонаціональна онлайн-конференція «Просторове планування для відновлення, розвитку та...
15 травня 2026
Продовжено закупівлю на надання експертних...
Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (ГО «ДОККУ») проводить запит цінових...
15 травня 2026
Коли проєкт втрачає керованість: як зростає вартість уже під час реалізації
Коли проєкт втрачає керованість: як зростає...
В Україні не знайдеться жодного району чи громади, які б жили у повній безпеці. Ворожі дрони та ракети долітають...