Фінальне узгодження позиції відбулося по проектах перспективних планів вже 22 областей. Залишилися лише проекти по Рівненській та Сумській областях, обговорення яких відбудеться найближчими днями. Уряд вже затвердив перспективні плани восьми областей і за декілька тижнів розгляне усі інші.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час узгоджувальної онлайн-наради з підготовки перспективних планів формування територій громад Львівської, Одеської, Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.
«Хтось вважає, що обговорення перспективних затягнулися і варто вже приймати остаточні рішення. І дійсно, дискусій на різних рівнях було багато. Незважаючи на це, по багатьох громадах досі немає одностайної позиції усіх, хто відповідає за розвиток територій – самих громад, профільних асоціацій, народних депутатів. Але за цей час ми проговорили кожну непросту ситуацію, почули усіх і навели власні аргументи. Орієнтуючись на результати цих дискусій, ми впевнено виходимо на етап прийняття фінальних рішень», - сказав В’ячеслав Негода.
Він нагадав, що прийняти остаточні рішення по адміністративно-територіальному устрою на рівні громад Уряд зможе після того, як будуть затверджені усі перспективні плани і набуде чинності законопроект № 2653, що уповноважує Кабінет Міністрів визначати адміністративні центри та території громад. «Вчора ми узагальнили усі позиції центральних органів виконавчої влади стосовно цього законопроекту. Маємо позитивний висновок – цей закон рекомендовано підписати. Хочу також нагадати, що у ході роботи над цим законом його підтримували усі асоціації органів місцевого самоврядування. Але чомусь зараз дехто з них починає його критикувати. Ми за послідовність і чесність. Якщо ми разом почали цю реформу, то давайте разом її і завершувати, а не відгороджуватись від непростих рішень», - зазначив заступник Міністра.
Нагадаємо, 16 квітня 2020 року Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 2653. Таким чином Уряд отримав можливість завершити процес формування спроможних громад по усій країні до місцевих виборів, які відбудуться у жовтні цього року. Законопроект передано на підпис Президента.
Як повідомлялося, 10 квітня розпочалися останні узгодження перспективних планів перед розглядом на Уряді. 15 квітня Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Житомирської, Миколаївської та Харківської областей, 22 квітня - Івано-Франківської та Тернопільської областей, 29 квітня - Херсонської, Хмельницької та Луганської областей.
Довідка
Відеоконференції з підготовки перспективних планів формування територій громад та з формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня проходять за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Приєднані зображення:
Теги:
перспективний план створення спроможних громад В'ячеслав Негода
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...