Є думка, що приймати остаточні рішення по конфігурації громад у перспективних планах там, де є два-три варіанти, - це легка і приємна місія. Так думати можуть хіба що ті, хто не несе відповідальності за майбутній розвиток громад. Мінрегіон взяв відповідальність за реалізацію реформи від самого початку і зараз не може відсторонюватися або перекладати її на когось іншого. Думки, побажання і пропозиції висловили усі учасники процесу створення спроможних громад. Але останнє слово має бути за кимось одним, і у випадку з перспективними планами це – Уряд. Узгоджувальні наради по перспективних планах, які тривають зараз, і усі обговорення, що їм передували, вкрай потрібні, бо саме на основі цих дискусій ми і прийматимемо остаточні рішення.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час узгоджувальної онлайн-наради з підготовки перспективних планів формування територій громад Закарпатської, Запорізької, Київської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської областей.
«Перспективні плани, як і було завжди – це не фінальний варіант майбутньої конфігурації громад. Це створений спільними зусиллями обласних державних адміністрацій, Мінрегіону, органів місцевого самоврядування, профільних асоціацій, народних депутатів і експертів орієнтир, на основі якого Уряд пізніше прийматиме рішення про адміністративно територіальний устрій базового рівня. Тобто ще є вікно можливостей вносити спільно з асоціаціями органів місцевого самоврядування незначні зміни у майбутні конфігурації громад», - сказав В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, 16 квітня 2020 року Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 2653, яким уповноважила Кабінет Міністрів визначати адміністративні центри та території громад. Таким чином Уряд отримав можливість завершити процес формування спроможних громад по усій країні до місцевих виборів, які відбудуться у жовтні цього року.
Як повідомлялося, 10 квітня розпочалися останні узгодження перспективних планів перед розглядом на Уряді. 15 квітня Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Житомирської, Миколаївської та Харківської областей.
Довідка
Відеоконференції з підготовки перспективних планів формування територій громад та з формування адміністративно-територіальних одиниць базового субрегіонального рівня проходять за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Теги:
перспективний план В'ячеслав Негода створення спроможних громад
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
15 липня 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 липня 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 липня 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...