08 грудня 2023
Logo slogan

Як громади протидіють пандемії – чергова добірка АМУ

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 

Асоціація міст України продовжує слідкувати за досвідом громад.


м. Маріуполь, Донецька область

Працюють мобільні медичні бригади

На базі всіх Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста організовано роботу мобільних медичних бригад. Основна мета - виявлення інфікованих і надання їм оперативної допомоги. Мобільні бригади охоплюють населення всіх районів міста. Лікарі та медичні сестри навчені алгоритму надання допомоги пацієнту з підозрою на COVID-19. Транспорт мобільних бригад переобладнаний для роботи в зоні підвищеного ризику.


Вінницька громада

Нова техніка для дезінфекції

Місто придбало японські обприскувачі, які розпилюють аерозольний туман. Розчин витрачається економно, а площа покриття дезінфекції збільшується за рахунок об’ємного розпилення. Порівняно з механічними розпилювачами, ефективність нової техніки більша у рази.  Інноваційною технікою надалі оброблятимуть міські площі та пішохідні зони. Важливо також, що в роботі використовується дезінфектор, який безпечний для людей і тварин.

Японські розпилювачі  універсальні, тому після карантину будуть використовуватися для догляду за зеленими насадженнями.


Троїцька ОТГ, Дніпропетровська область

Кошти громади для боротьби з СOVID-19

З місцевого бюджету виділено кошти медзакладам для оперативної допомоги хворим на коронавірус. Так, Павлоградській центральній районній лікарні виділено 627 тис. грн, Павлоградській лікарні інтенсивного лікування  - 18 тис. грн, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»  - 70 тис. грн.

Також було виділено 100 тис. грн  для індивідуального захисту жителів громади.


м.Нововолинськ, Волинська область

Комунальники переобладнали ЗІЛ у машину для дезінфекції

Міські комунальники власноруч переобладнали ЗІЛ для дезінфекції доріг. Антисептичними засобами було проведено першу обробку вулиць міста. Тепер будуть зроблені підрахунки використаної води, пального та дезінфектора. За підсумками буде визначено остаточний маршрут та періодичність обробки вулиць.


Іршанська ОТГ, Житомирська область

Зарплату голови – на продуктові набори

Іршанський селищний голова Анатолій Рак прийняв рішення спрямувати кошти заробітної плати за березень для придбання продуктових наборів ветеранам та пенсіонерам. 250 продуктових наборів із продуктами першої необхідності та багаторазові захисні маски жителям ОТГ розвозять працівники Центру соціальних послуг.


м. Ужгород

Додаткові кошти медзакладам

На позачерговій сесії міської ради додатково виділено кошти медзакладам міста у сумі 3,2 млн грн для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусу.

Кошти спрямовано на придбання дезінфікуючих засобів, антисептиків, засобів індивідуального захисту, перевезення медичних працівників тощо.

Також було виділено 700 тис. грн на придбання продуктових наборів соціально незахищеним жителям громади.


Івано-Франківська громада

Місцеві волонтери підтримують медиків і поліцейських

Центр волонтерських ініціатив передав на потреби Івано-Франківщини 300 продуктових наборів та 1тис. комплектів засобів індивідуального захисту (костюмів та масок).

За 18 днів центр зібрав майже 250 тис. грн,  які надсилали небайдужі жителі міста та України для забезпечення необхідним медиків та поліцейських Прикарпаття. Усі кошти пішли на закупівлю матеріалів та пошив костюмів і масок.


м. Дрогобич, Львівська область

Антикризова економічна рада

У Дрогобичі створили антикризову економічну раду, яка відповідатиме за відновлення роботи підприємств міста в умовах карантину з обов`язковим дотриманням передбачених санітарно-епідеміологічних норм. До складу ради увійшли представники структурних підрозділів міської ради, голови депутатської бюджетної комісії та Ради підприємців. Першочергове завдання ради – відновити економіку міста та забезпечити надходження до бюджету.

«Віруси минуть, криза коронавірусу мине, наше завдання – організувати комунікацію між бюджетонаповнюючими структурами та місцевим самоврядуванням, щоб подолати економічну кризу», – наголосив під час засідання ради міський голова Дрогобича Тарас Кучма.


Арбузинська ОТГ, Миколаївська область 

Кошти на підтримку місцевої лікарні

Для забезпечення роботи медзакладів з бюджету Арбузинської ОТГ виділено понад 168 тис. грн для придбання спецодягу, тестів для визначення коронавірусної хвороби, дезинфікуючих засобів,  пального. У лікарні підготовлено палату для повної ізоляції для надання невідкладної допомоги у разі підозри на COVID – 19. Протестовано і підготовлено до роботи на випадок ускладнення два апарати ШВЛ.


Визирська ОТГ, Одеська область

Дезінфекція вулиць і доріг

З резервного фонду громади виділено кошти на покупку дезінфекційного засобу – гіпохлориту натрію для обробки доріг та тротуарів населених пунктів громади. У господарстві комунального підприємства немає власного автоматичного розпилювача. Його на час карантину надав в користування місцевий фермер.


Новосанжарська ОТГ, Полтавська область

Кошти лікарні та медикам

На позачерговій сесії селищної ради  виділено 140 тис. грн для КНП «Новосанжарська центральна районна лікарня». 100  тис. грн підуть на придбання лікарських засобів, засобів індивідуального захисту, ще 40 тис. грн - на збільшення заробітних плат медичним працівникам.


Корнинська ОТГ, Рівненська область

Громада організували доїзд медиків на роботу у Рівне

У Корнинській ОТГ, що межує з містом Рівне, після введення карантину та відміни транспортного сполучення з містом вирішили організувати доїзд медичних працівників на роботу. Голова Корнинської ОТГ Роман Горбатюк-Василейко зазначив: «Коли склалась така ситуація, що медики не мали чим дібратись на роботу, а лікарні не оформили договорів з перевізниками для доїзду своїх працівників, ми вирішили самостійно взятись за вирішеня проблеми».

Тепер з Корнинської ОТГ до Рівного курсує два рейси: ранковий і вечірній.


Конотопська ОТГ, Сумська область

Соцпрацівники безкоштовно доставляють продукти жителям похилого віку

Працівники Управління соцзахисту населення вже тиждень розвозять по Конотопу продукти людям похилого віку та приймають нові замовлення.

Ініціативу з доставки продуктів запроваджено спільно з міською радою, адже жителі часто зверталися з такою необхідністю.


Тернопільська громада

Міська влада та громада згуртувались

У Тернополі діє соціальний проєкт «На відстані руки». Його мета – допомогти продуктами харчування, предметами першої необхідності і медикаментами одиноким жителям міста, людям похилого віку, особам з інвалідністю та іншим тернополянам, які опинилися у важкій ситуації під час карантину.

«Проєкт діє під патронатом Тернопільської міської ради та об’єднує представників Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення, громадських організацій, благодійної організації «Карітас» та волонтерів, які оперативно і фахово надають допомогу потребуючим.


Пісочинська ОТГ, Харківська область

Кошти на боротьбу з коронавірусом

За кошти місцевого бюджету придбано засоби індивідуального захисту, дезинфікуючі та антисептичні засоби для КНП «Центр первинної медичної допомоги №2», який розташовано у смт Пісочин. «Вже придбали та завезли тести для експрес діагностики COVID-19. Наразі укладено й договори на придбання апаратів ШВЛ. Працюємо далі», - повідомив  Пісочинський селищний голова Олег Чорнобай.


Музиківська ОТГ, Херсонська область

Сільська громада фінансує міські лікарні

Музиківська ОТГ передає 1,6 млн грн клінічним лікарням міста Херсона за рахунок залишку медичної субвенції. Керівництво громади впевнене, що саме в цей нелегкий час їх фінансова підтримка допоможе врятувати не одне життя.

Нагадаємо, що жителі Музиківської ОТГ відповідно до укладених сільською радою договорів отримують вторинну медичну допомогу в клінічних лікарнях обласного центру, оскільки населені пункти ОТГ розташовані в безпосередній близькості від Херсона.


м.Хмельницький

Підприємці виготовляють захисні щитки для медиків

З місцевого бюджету виділено кошти на матеріал, з якого місцеві підприємці виготовляють засоби захисту для медиків. Один такий щиток коштує 85 грн. Першу партію — 150 штук — уже передано інфекційній лікарні, міській лікарні та Хмельницькому міському лікувально-діагностичному центру. Лікарі кажуть, в умовах пандемії коронавірусу захисні щитки — річ незамінна.

Загалом підприємці виготовлять 500 щитків для медиків.


м.Сміла, Черкаська область

Фінансова допомога від бізнесу та громадських організацій

Підприємці та громадські організації міста Сміли допомагають місцевій владі  у боротьбі з коронавірусом. Вони вже перерахували 500 тис. грн на благодійний фонд «Спільнодія Черкащини». Ці кошти підуть для забезпечення необхідним обласного інфекційного відділення, куди першочергово направляються інфіковані жителі області. Крім того, замовлено 100 комплектів протиепідемічних захисних костюмів для медпрацівників інфекційного відділення міста Сміла.


Вінницька громада

Місцеві фабрики шиють для медиків захисні костюми

Вінницька міська рада замовила фабрикам 17300 спеціальних захисних комбінезонів, які передадуть до медичних закладів міста. На підприємстві ПрАТ «Володарка» шиють 10000 комбінезонів та виготовляють шестишарові марлеві пов’язки для медиків та працівників критичної інфраструктури. Швейна фабрика «Поділля» виготовить 7300 комбінезонів. Місячна потреба міських закладів охорони здоров’я становить близько 20 тисяч комплектів.


Луцька громада

Медиків з  COVID-19 страхуватимуть

Депутати Луцької міськради ухвалили проєкт рішення про страхування працівників усіх лікувальних закладів міста (міського та обласного підпорядкування) у разі їхнього захворювання на COVID-19. Ухвалена програма полягатиме в тому, що у разі захворювання працівника його лікування оплачуватимуть із міського бюджету у розмірі: до 10 тис. грн – легка та середньої тяжкості форма захворювання, до 20 тис. грн – важка форма захворювання.

Також було вирішено виділити 1,5 млн грн для фінансової підтримки лікарів міських медзакладів, насамперед, тих, хто має підвищене навантаження по боротьбі з коронавірусом.


м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Допомога малозабезпеченим та літнім мешканцям

Міський оперативний штаб з ліквідації наслідків та поширення коронавірусу мобілізували у Кривому Розі всі ресурси задля підтримки найменш захищених жителів. Це люди похилого віку, малозабезпечені сім’ї, одинокі непрацюючі пенсіонери, сім’ї з малолітніми дітьми, які опинилися в скрутному матеріальному становищі.

За розпорядженням мера Юрія Вілкула їм будуть видані продуктові набори.


Лиманська ОТГ, Донецька область

Маски для медиків та правоохоронців

Активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу Лиманський міський центр соціальних служб (ЦСССДМ) та громадська організація «Лиманський інститут проблем сім’ї та молоді (ЛІПСтМ)».

Завдяки плідній співпраці та фінансовій  підтримці з боку благодійного фонду було придбано матеріал (медична марля) та залучено місцевих швачок, які на умовах цивільно-правового договору протягом місяця будуть виготовляти захисні маски для тих, хто перебуває у постійному прямому контакті з людьми. 


Широківська ОТГ, Запорізька область

Безпечна доставка книг з бібліотек жителям ОТГ

Зеленопільська бібліотека запускає послугу «Книжка до поштової скриньки». Якщо хтось хоче взяти видання з книжкового фонду бібліотеки села Зеленопілля, він може звернутися до місцевого бібілотекаря онлайн-зв’язком і замовити книгу. Доставка наявного видання буде здійснена прямо у поштову скриньку замовника з дотриманням усіх норм карантину.


Обухівська ОТГ, Київська область

Дезінфекція за допомогою акумуляторних обприскувачів

Комунальній службі Обухова  ТОВ "Міський житловий центр" місцеве підприємство подарувало акумуляторні обприскувачі, які будуть використовуватися для дезінфекції житлових будинків.

Завдяки співпраці влади і бізнесу наявність акамуляторної техніки дасть можливість ефективніше та швидше обробляти поверхності дезінфікуючими засобами.


Кропивницька громада

Робота контрольно-пропускних пунктів на в’їзді до міста

На всі блок-пости на в’їздах до Кропивницького за рахунок міського бюджету закуплено додаткові дистанційні термометри. Контроль температури тіла водіїв і пасажирів здійснюватимуть не тільки медичні працівники, а й рятувальники.

Придбані додаткові термометри дозволять розвантажити медичних працівників і скоротити черги транспорту, які виникають на блок-постах.


Миколаївська область

Місцеві ради спрямували понад 54 млн грн на боротьбу з COVID-19 

У лютому-березні 2020 року громади Миколаївщини погодили виділення більше 54 млн грн на боротьбу із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). При цьому, станом на 1 квітня із затвердженої суми фактично було спрямовано близько 10 млн грн. 
Крім того, три ради міст районного значення, а також три сільські ради передали до районних бюджетів 228 тис гривень субвенції на протидію COVID-19 для районних лікарень і центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Водночас на рівні місцевих бюджетів серед громад області, при затвердженні видатків на бюджетну програму з охорони здоров'я, також були затверджені видатки на підтримку медичних закладів. 


Щербанівська ОТГ, Полтавська область

Підтримка медиків та рятувальників

Щербанівська громада стала першою серед тих, хто підтримав рятувальників, закупивши їм необхідне на час карантину оснащення. Для потреб ДСНС придбано захисні маски, окуляри, респіратори, комплекти одягу на суму 12 тис. грн. Рятувальників забезпечено хімікатами, з яких можна виготовити 25 тис. літрів дезінфекційного розчину.

Також громада надає фінансову підтримку підрозділу територіальної оборони Полтавського району і медичним працівникам у розмірі посадового окладу для кожного.


м. Костопіль,  Рівненська область

200 тис. грн для боротьби з поширенням коронавірусу  

На позачерговій сесії Костопільської міської ради виділено 200 тис. грн, які будуть спрямовані на превентивні заходи та боротьбу з коронавірусом. За ці кошти буде придбано засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, спецодяг), засоби дезінфекції і вироби медичного призначення;


Тростянецька ОТГ, Сумська область

Додаткові кошти на боротьбу з коронавірусом

Тростянецька міська рада виділила додаткові 4,5 млн грн на протидію коронавірусній інфекції COVID-19 та забезпечення діяльності КНП «Тростянецька міська лікарня».

Ці кошти зняті з деяких ремонтів тротуарів, будівництва вхідної групи в парк Чайковського, з ремонту Круглого двору і садиби Голіцина, з інших заходів з благоустрою міста, з ремонту деяких доріг біля будинків і завдяки економії коштів на вже зроблених об’єктах, економії на енергоносіях через теплу зиму, тощо.

«Лікарня зараз найбільше потребує цих коштів, все інше поки-що може почекати», — наголосив міський голова Юрій Бова.


Тернопільська громада

На потреби медицини додатково спрямовано 47 млн грн

«На позачерговій сесії Тернопільської міської ради було вирішено додатково спрямувати 47 млн грн на потреби медицини, зокрема на придбання засобів індивідуального захисту, медикаментів та необхідного обладнання   для тернопільських лікарень, а також для виплати заробітної плати лікарям і муніципальної надбавки в розмірі 10 000 грн тим медичним працівникам закладів охорони здоров’я міста, які будуть задіяні у процес лікування хворих з діагнозом «коронавірус»», - розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

Окрім того, понад 11 млн грн спрямовано на потреби резервного фонду міста, які будуть використані у випадку додаткової потреби в закупівлі обладнання для тернопільських лікарень чи засобів особистого захисту.


м. Скадовськ, Херсонська область

Допомога незахищеним верствам населення

Громада у цей складний період передусім потурбувалася про дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, про осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах, громадян літнього віку та вирішила забезпечити їх продуктами першої необхідності. З перших днів карантину члени оперативного штабу міськради здійснили адресну доставку продуктових наборів сім’ям, які опинилася в складних життєвих обставинах та багатодітним. Придбання продуктів здійснено депутатами міськради на благодійній основі, що є прикладом соціальної відповідальності та небайдужості.


м.Умань Черкаська область

Акція для підтримки у час пандемії

Місцева влада за активної допомоги підприємців оранізувала акцію для підтримки людей з інвалідністю, похилого віку та одиноких.

Для реалізації акції на придбання продуктових наборів з міського бюджету було виділено 148 тис.грн.

У місті проживають понад 10 тис. осіб, які потребують такої допомоги.


Куликівська ОТГ, Чернігівська область

Пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

З місцевого бюджету було виділено 400 тис. грн на придбання марлі та тканини, з якої швачки територіального центру соціального обслуговування та комунального підприємства громади шиють захисні та спеціальні закриті маски для соціальних працівників, рятувальників, поліцейських, а також захисні костюми для медиків. Загалом вже пошито більше 500 масок та близько 10 костюмів.

Теги:

коронавірус медицина

Джерело:

Асоціація міст України

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 грудня 2023

Цифрова трансформація громад: новий освітній серіал на Дія.Освіта

Цифрова трансформація громад: новий освітній...

Українські громади дедалі частіше використовують цифрові рішення, що розвивають взаємодію місцевої влади, бізнесу та...

08 грудня 2023

07 грудня 2023

У листопаді до місцевих бюджетів надійшло 10,3 млрд грн трансфертів з держбюджету

У листопаді до місцевих бюджетів надійшло 10,3...

У листопаді 2023 року Мінфін згідно з бюджетним законодавством забезпечив перерахування міжбюджетних трансфертів...

07 грудня 2023

У громадах з'являться спеціалісти з безпеки в освітньому середовищі

У громадах з'являться спеціалісти з безпеки в...

У громадах реалізується пілотний проєкт "Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі", метою якого є гарантування...