Про безпеку мешканців турбуються у Студениківській ОТГ

Студениківську об’єднану територіальну громаду створили 24 грудня 2017 року. До її складу увійшли 5 сільських рад, а кількість жителів налічує близько 4,5 тисяч осіб. Проте, незважаючи на свою малочисельність, Студениківська ОТГ є однією з найуспішніших малих сільських громад.

«Наша громада ще дуже молода, але ніхто крім нас самих не побудує нам європейську громаду. І для цього є всі можливості!», - не втомлюються повторювати у Студениківській ОТГ. І слідом за розбудовою освітньої, медичної та інфраструктурної сфери взялися за питання безпеки в громаді.

 

 

Центр безпеки включає в себе цілодобове відеоспостереження (33 камери по усім селам, що увійшли до складу ОТГ), цілодобову варту правопорядку на договірній основі, постійну пожежну охорону та роботу поліцейського офіцера громади.

 

 

«З часу створення громади працюємо над діяльністю безпекового сегменту громади. Відразу взяли під своє крило пожежне депо, влітку 2019 року уклали договір на патрулювання із охоронною фірмою, поступово встановили камери відеоспостереження. Труднощі були тільки із встановленням цілодобового спостереження за відеокамерами. Щоб це здійснити, приміщення повинне бути пристосоване до цілодобового перебування людей, тому усе вирішили об’єднати під одним дахом у приміщенні  пожежного депо у селі Студеники. Добротна будівля, збудована ще за часів колишнього Радянського Союзу вимагала ремонту і оновлення», - так про цілеспрямовану роботу зі створення Центру безпеки говорить голова Студениківської ОТГ Марія Лях.

Впродовж 2019 року проводили оновлення та реконструкцію приміщення. Насамперед встановили твердопаливний котел, систему опалення, водопостачання та водовідведення, замінили вікна на енергозберігаючі, вставили нові двері, здійснили внутрішній ремонт приміщення. Диспетчерський пункт відеоспостереження завершений.

 

 

При облаштуванні приміщення використовували комплексний підхід, що передбачає зосередження усіх безпекових служб у одному місці. Тут базується рятувальна служба, пункт охорони правопорядку, диспетчерська служба та цілодобове спостереження і відеонагляд.

«Ми взяли участь у Програмі «Поліцейський офіцер громади». Наш офіцер бере участь у конкурсі на зайняття посади, ремонт вже зроблено у приміщенні, буде виділено кошти з бюджету ОТГ для придбання авто та компютерного обладнання для офіцера на черговій сесії ради. Попереду – придбання нового пожежного автомобіля, встановлення додаткових камер відеонагляду, встановлення систем пожежної сигналізації в усіх закладах освіти та медицини. Повністю плануємо завершити проект не пізніше 2021 року», - пояснює Марія Лях.

 

 

Мешканці об’єднаної територіальної громади говорять, що відчули різницю, коли почав діяти Центр безпеки. Питанням подальшого його функціонування цікавилися і під час заслуховування  звітів голови за 2019 рік у різних селах.

«Крадіжок велосипедів тепер немає. Декілька разів ловили по камерах злодіїв. Тепер бояться», - радіє пані Галина, мешканка села Студеники.

«Якщо раніше на території громади часто ставалися крадіжки, особливо в дачних володіннях, крадіжки велосипедів, вирубка лісових насаджень, п’яні розбої, то зараз майже відсутні крадіжки, здійснюється контроль за лісовими насадженнями, повний ко нтроль правопорядку в громаді. Всі знають, що є охорона та камери відеонагляду – порушники заспокоїлись, мирне населення почувається в безпеці», - наголошує Віта Козелецька, головний спеціаліст з регіонального розвитку відділу житлово-комунального господарства, інвестицій та соціально-економічного розвитку Студениківської ОТГ.

Проект реалізований повністю за кошти місцевого бюджету. Під час реалізації, говорять в Студениках, допомогли і експерти Програми «U-LEAD з Європою».

«Семінари, навчальні поїздки, виїзні консультації спеціалістів Програми – безцінні!», - говорять в громаді.

«Найбільша цінність будь-якої держави чи суспільства – це людське життя, тому головне завдання громади берегти його всіма можливими способами, а тим хто стоїть на його сторожі створити пристойні умови для виконання ними професійних обов’язків, над цим і працюємо», - підсумувала Марія Лях.

Теги:

безпека

Область:

Київська область

Громади:

Студениківська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

09 вересня 2022

Лановецька громада Тернопільської області: про війну, історію, розвиток та підтримку партнерів

Лановецька громада Тернопільської області: про...

  «Там хлопці боронять, а ми маємо тут робити роботу», - вважають у Лановецькій громаді Тернопільської...

26 серпня 2022

П'ядицька громада: село розвивається, а громада має прибуток і перспективу

П'ядицька громада: село розвивається, а громада...

    Аби досягнути успіху - треба знайти свою унікальність. Або створити її! До об’єднання власні...

29 липня 2022

Великоберезовицька громада розробила інвестиційний профіль та працює над запрошенням релокованого бізнесу

Великоберезовицька громада розробила...

Створення сприятливого бізнес-середовища в територіальній громаді - тривалий процес, який вимагає системної роботи у...

22 лютого 2022

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття...

Будівництво має початися у травні цього року у селищі Поляна Закарпатської області із залученням німецького...