Карантинна мобілізація громад: як ОТГ Дніпропетровщини допомагають людям захиститися від вірусу

З 18 березня, щоб запобігти поширенню коронавірусу, в Україні припинили пасажирські перевезення. Для великого міста зі стабільними поставками необхідних продуктів такі заходи безпеки є не такими болючими, як для сіл, що не мають, приміром, власної аптеки, магазинів з асортиментом, необхідним громадянам. Таким чином, управлінці об’єднаних громад, старости, активні мешканці мобілізують сили, запускають волонтерські рухи та оперативно напрацьовують гуманні, необхідні заходи життєзабезпечення своїх населених пунктів. Це є той самий момент, коли людство проявляє себе з найкращої сторони.  

«Ситуація  з COVID-19  зумовлює необхідність акумуляції  людських і управлінських  ресурсів. Приємно читати, що об'єднані територіальні громади Дніпропетровщини ініціюють соціальні проєкти допомоги. Це не лише ініціатива влади  консолідувати мешканців   громади на допомогу потребуючим в умовах карантину, це підтвердження  спроможності ОТГ  і рівня самоорганізації. Можу впевнено сказати, що такі приклади свідчать про мистецтво жити в громаді  як спроможність місцевої влади допомагати кожному мешканцю відчувати себе захищеним в будь-яких умовах», - Олена Тертишна, керівниця Дніпропетровського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Громади і окремі старостинські округи запроваджують мобільні штаби допомоги, організовують безкоштовну доставку необхідних продуктів харчування, ліків, засобів особистої гігієни та інших життєво необхідних мешканцям громади товарів.

Так, з 18 березня в Девладівській ОТГ реалізується соціальний проєкт «Гуртуємося, підтримуємо, допомагаємо!». Його метою є надання допомоги в придбанні продуктів харчування, ліків, засобів особистої гігієни найбільш вразливим перед наслідками COVID-19 верствам населення: самотнім людям похилого віку, з інвалідністю, тим, хто в силу різних життєвих обставин не має змоги дібратися до магазину, аптеки. Закупівля здійснюється за кошти замовника. Доставка замовлення – безкоштовна.

З 23 березня 2020 року на території Покровської ОТГ розпочала роботу мобільний штаб «Допомога в умовах карантину». Першочерговим завданням штабу є надання допомоги по доставці ліків, продуктів харчування, засобів особистої гігієни літнім одиноким людям, які перебувають в зоні ризику. Придбання даних товарів буде здійснюватися за рахунок замовників, за попередньою заявкою. Доставка – безкоштовна

На період карантину, запровадженого з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусу на території Криничанської ОТГ, для  надання допомоги незахищеним верствам населення в оплатному придбанні  необхідного,  започаткували соціальний проект, суть якого полягає в тому, що небайдужі громадяни на волонтерських засадах здійснюють доставку громадянам, які потребують такої, а також - моральної та психологічної підтримки. Придбання зазначених товарів здійснюється за кошт замовника. Доставка – безкоштовна.

Схожим шляхом діє і Томаківська ОТГ. Активні волонтери раз на три дні здійснюють закупівлю товарів за заявками своїх мешканців. «Все це ми робимо для того, щоб наші літні та поважні жителі громади берегли своє здоров’я і зайвий раз не виходили з дому та не наражалися на небезпеку», - пояснює Тамара Щербяк, заступниця голови Томаківської ОТГ.

Могилівська ОТГ здійснює необхідні закупівлі раз на день, доставка для мешканців громади є безкоштовною. «З огляду на те, що у нашій територіальній громаді проживає значна кількість населення поважного віку, вважаю дану акцію життєво необхідною для наших громадян. Ми повинні берегти своє здоров'я і піклуватись за людей, яким конче необхідна допомога у складній ситуації, яка склалась на теперішній час у нашій державі», - коментує Ірина Барабаш, лідерка волонтерської ініціативи в Могилівській ОТГ.

Межівська ОТГ започаткували Соціальний проект «Допомога». Придбання необхідних товарів буде здійснюватися за рахунок замовників волонтерами з числа в.о. старост старостинських округів, депутатів, спеціаліста відділу соціального захисту населення виконавчого комітету, соціальних працівників, закладів культури та освіти. Голова Межівської громади Володимир Зражевський тримає у фокусі питання не лише населення загалом, а й, зокрема, бізнесу, що діє на території ОТГ.

«Звертаюсь до представників бізнесу: середнього, малого і дуже маленького. Вам сьогодні дуже складно. Всі ці роки ми були поряд і завжди намагались разом вирішувати наші з Вами проблеми. Можливо не все вдавалось, але повірте, ми намагались. Тепер ми звертаємось до Вас. Прислухайтесь і виконайте рішення Комісії ТЕБ та НС, щодо призупинення роботи закладів роздрібної торгівлі та громадського харчування. Розумію, особливо важко буде мешканцям сіл, які реалізовували власну продукцію на ринку і на зароблені, невеликі кошти забезпечували своє проживання. Але рішення одне і виконувати його треба усім. Досвід Китаю, який переміг коронавірус, свідчить про це!», - Володимир Зражевський.

25.03.2020 - 09:53 | Переглядів: 6497
Карантинна мобілізація громад: як ОТГ Дніпропетровщини допомагають людям захиститися від вірусу

Теги:

коронавірус медицина

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 вересня 2021

Ресурси місцевого самоврядування в проєкті Державного бюджету 2022 – інфографіка

Ресурси місцевого самоврядування в проєкті...

15 вересня Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2022 рік та подав його на розгляд Верховній...

17 вересня 2021

Громади України й Словенії: обмін досвідом і партнерством

Громади України й Словенії: обмін досвідом і...

Словенці навчать українські громади переробляти сміття і розвивати туризм, а українські громади поділяться досвідом...

17 вересня 2021

Оцінка рівня фінансової спроможності громад – методичні рекомендації (проєкт)

Оцінка рівня фінансової спроможності громад –...

Міністерство розвитку громад та територій спільно з представниками всеукраїнських асоціацій, експертами міжнародних...

17 вересня 2021

Бюджет 2022, політичні рішення, індустріальні парки, суди, - відеоінтервю з Віталієм Безгіним

Бюджет 2022, політичні рішення, індустріальні...

Журналіст Станіслав Безушко поговорив з Віталєм Безгіним, головою підкомітету з питань...

17 вересня 2021

Самоперевірка пожежної безпеки закладу освіти: як провести і на що звернути увагу - запис вебінару

Самоперевірка пожежної безпеки закладу освіти:...

Як підготуватися до перевірок пожежної безпеки у закладах освіти. Про особливості таких перевірок і можливі...