«Непротоптаними стежками Шумської громади». Відеожурнал

Шумська громада є однією з найбільших об’єднаних територіальних громад Тернопільщини. До її складу входить 35 сіл та місто Шумськ. Тим не менше, тут кожна місцевість має власну особливу історію, свої красиві місця, видатних людей, якими пишаються тутешні жителі, але про які мало відомо за межами громади. У той же час, мешканці громади, бажаючи посилити розвиток свого населеного пункту, часто не володіють достатніми знаннями та уміннями, щоб реалізувати власну ідею.

 

Автентичність відвіданих сіл

 

«Спілкуючись з людьми, нам часто доводилося чути, що, оскільки Шумська громада така велика, то не всім селам приділяється належна увага. Знаючи такі думки шумчан, в нас і виникло бажання створити проєкт, в якому в однаковій мірі буде приділена увага кожному населеному пункту громади, та який буде корисним  для їх жителів. Тож ми задумали провести серію воркшопів, які б надали населенню практичні знання для вирішення локальних проблем, а також паралельно із цим, створити унікальний відеожурнал про села Шумської громади, що розкриватиме їх потенціал та створить позитивний імідж рідної ОТГ серед інших громад України,» - розповідає Іванна Мрига, голова ГО «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс».

 

Команда ІнСорс багато спілкувалася з мешканцями, збираючи інформацію про села громади, цікаві місця та людей

 

Втілення у життя такої цікавої ідеї стало можливим завдяки Програмі USAID DOBRE. Варто зазначити, що Програма DOBRE вже декілька років працює  у Шумській громаді, зокрема, у 2018 році за підтримки USAID DOBRE створено громадський простір «Арт-Вулик».

Навесні 2019 року, ФРГО «Західноукраїнський ресурсний центр» оголосив конкурс «Місцеві ініціативи для розвитку громад» від Програми USAID DOBRE і громадська організація «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» подала на конкурс проєкт «Відеожурнал «Непротоптаними стежками Шумської громади». Проєкт став одним із переможців. За кошти Програми USAID DOBRE придбано обладнання для проведення зйомок: стабілізатор для камери, квадрокоптер, портативний аудіо рекордер.

 

Команда ІнСорс провела із мешканцями Шумської громади воркшопи

 

Для реалізації задуму ГО «ІнСорс» протягом 2 місяців здійснила 18 захоплюючих подорожей та відвідала 35 мальовничих сіл Шумської ОТГ, щоб відзняти їх красу, автентичність та спроможність. Крім того, команда «ІнСорс» провела 18 воркшопів щодо використання механізмів громадської участі для 255 осіб, записала більше 50 інтерв’ю із місцевими мешканцями та відзняла незліченну кількість неймовірних кадрів.

«Моя автівка за два місяці побачила весь колорит українських доріг: поля, ліси, бруківка, щебінь і інколи асфальт. Та якщо я зміг дібратись на авто з низьким кліренсом фактично до всіх мальовничих місць, то й інші зможуть. Воно того варте!» - переконаний Сергій Олексієвець, заступник голови ГО «ІнСорс».

 

Зйомки відеороликів тривали протягом двох літніх місяців

 

У кожному із відвіданих сіл, команда проєкту спілкувалась із різними групами людей, які хотіли поділитись тим особливим, що в них є: розповідали фантастичні легенди, показували панські маєтки, старовинні фортеці, глибокі криниці, царські угіддя і багато іншого.

«Задум просто чудовий! Адже у кожного села є своя, так би мовити, «родзинка», якісь свої маленькі дива чи героїчна минувшина. Приємно розповідати про своє село, цікаво дізнаватися щось нове про інші села, тому що все це разом наша рідна Шумщина. Було приємно спілкуватися та співпрацювати з командою ГО «ІнСорс», спільно досліджувати найпотаємніші куточки нашого села,» - ділиться своїми враженнями Наталя Білосевич, жителька села Шумбар.

 

Унікальна церква у с.Стіжок, яка відчиняє двері для прихожан лише двічі на рік

 

Долаючи різні перешкоди та труднощі, що виникли у процесі роботи над проєктом, омріяний задум вдалося втілити у життя вчасно. 6 жовтня 2019р. у місті Шумськ презентовано Відеожурнал «Непротоптаними стежками Шумської громади», «сторінками» якого стали 7 відеороликів: «Шумщина самозарадна», «Шумщина недосліджена», «Шумщина приміська», «Шумщина, яка вражає», «Шумщина кооперативна», «Шумщина, окутана легендами», «Шумщина містична».

 

Жителі сіл приємно дивувалися появі фотокамери у їх селі

 

«Море позитиву, цікавості, радості, що саме ми проживаємо у такому красивому та таємничому районі, як Шумщина. Адже часто складається враження, що тема села на сьогодні всім байдужа, саме тому, на мою думку, цей проєкт, що зараз розпочався, повинен розвиватися і продовжуватися й надалі. Оскільки село – це наша рідна домівка, наші звичаї, наша історія. Я й учасники нашого кооперативу дякуємо ГО «ІнСорс» за створення такого відеожурналу, за цю відеоекскурсію по всіх селах Шумської громади. Мені вдалося побачити багато нового та цікавого,» - ділиться своїми враженнями від перегляду Відеожурналу Оксана Пасєка, жителька села Башківці.

«Питання дослідження історії сіл Шумського району давно застигло у часі. Завдяки цьому проєкту шумчани дізнаються багато цікавого про свою місцевість. От зараз ми дивимося Відеожурнал «Непротоптаними стежками…» і дивуємося всіляким знахідкам. Мовляв, не знали, що таке було саме у нас. Тому потрібно продовжувати цю, безперечно, корисну справу!» - Іванна Панасюк, жителька села Обич.

 

Команда проєкту на археологічних розкопках у с. Кордишів

 

Відеожурнал «Непротоптаними стежками Шумської громади»  у своєму кінцевому варіанті став саме тим міні-путівником кожним населений пунктом громади, яких дозволяє як розкрити їхніх потенціал, так і стати основою для нових починань, ініціатив та проєктів місцевих мешканців. Його «відеосторінки» - перше знайомство з Шумською громадою для потенційних інвесторів та майбутніх партнерів з інших громад чи закордону.

І найважливіше: Відеожурнал «Непротоптаними стежками…» - заклав основи розвитку якісного медіапродукту у межах Шумської громади. Адже протягом всього періоду втілення у життя такої ініціативи команда «ІнСорс» спостерігала великий інтерес до проєкту з боку його учасників – місцевих мешканців.

 

Краєвиди села Боложівка

 

«Візуальний контент (фото, відео, презентаційні матеріали) - це не просто основна частина бренду громади, це показник її потенціалу, її бажання заявити про себе і розвиватися. Якісний візуальний контент допомагає вирізнити унікальність громади і виокремити територію з-поміж інших. І цей проєкт показав нашій команді потребу розвивати даний напрямок на місцевому рівні і надалі,» - розповідає Віктор Смоляк, фотограф, член команди ГО «ІнСорс».

Саме через наявність запиту у жителів рідної ОТГ (і не тільки) на якісний візуальний контент і його відсутність до цього, громадською організацією «ІнСорс» прийнято рішення про продовження розвитку медійного напрямку на місцевому рівні.

 

 

 

Теги:

DOBRE

Область:

Тернопільська область

Громади:

Шумська міська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

11 серпня 2020

7 секретів фінансової успішності громади. Інтерв’ю Юрія Бови

7 секретів фінансової успішності громади....

Як Тростянецька ОТГ посприяла створенню сотень робочих місць та за 15 років збільшила бюджет майже...

06 серпня 2020

«U-LEAD з Європою» будує у Нових Санжарах ЦНАП за шведським проєктом

«U-LEAD з Європою» будує у Нових Санжарах ЦНАП...

6 серпня 2020 року в Новосанжарській ОТГ на Полтавщині був підписаний Меморандум про співпрацю громади та Програми ЄС...

04 серпня 2020

1 000 000 євро для Нового Міста. Досвід громади із залучення коштів

1 000 000 євро для Нового Міста. Досвід громади...

  У Новоміській ОТГ Львівської області за кошти Євросоюзу створили сироварню, парники, «ковбойське» містечко...

31 липня 2020

Чигиринська ОТГ запровадила бюджет участі та розпочинає навчати своїх мешканців писати проєктні заявки

Чигиринська ОТГ запровадила бюджет участі та...

Проведення навчання для бажаючих подавати проєкти до бюджету участі Чигиринської ОТГ - логічне продовження процесів...

24 липня 2020

Як Дмитрівська громада лікарку купувала. Історія з життя

Як Дмитрівська громада лікарку купувала....

  Голова Дмитрівської ОТГ Кіровоградської області Наталія Стиркуль у січні 2020 року сказала на «Речниках...