Нам важлива якість змін і успішне завершення децентралізації, а без думки громад це неможливо, - Денис Шмигаль
Широка публічна дискусія має стати запорукою того, що майбутні зміни до Конституції в частині децентралізації будуть сприйняті суспільством і дадуть змогу успішно завершити децентралізацію в Україні.
Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр розвитку громад та територій Денис Шмигаль в Сєвєродонецьку під час публічного обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020».
Ініціювали обговорення Офіс Президента України, Мінрегіон та парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Учасники – представники місцевого самоврядування, громадськості та виконавчої влади Луганщини.
«Ця суспільна дискусія повинна допомогти усім нам знайти баланс у взаємовідносинах центральної влади та місцевого самоврядування. Ми хочемо мати сильне місцеве самоврядування. Керівники громад прагнуть, щоб держава не втручалась у їхню роботу. І так має бути. Але усі ми хочемо жити в сильній державі. Отже деякі функції, що стосуються національної безпеки, законності рішень, зовнішньої політики мають бути виключно у компетенції центральної влади. І у цих питаннях місцеве самоврядування має повністю покладатися на компетентні органи, а не намагатися вирішувати їх самостійно. Створити нову, більш ефективну систему організації і взаємодії усіх рівнів влади, знайти баланс компетенцій – це ті завдання, виконати які без змін до Конституції в частині децентралізації неможливо», - сказав Денис Шмигаль.
Нагадаємо, публічні обговорення змін до Конституції України, які мають закріпити реформовану систему місцевого самоврядування та нову територіальну організацію влади, а також децентралізацію владних повноважень стартували в Києві 25 лютого. Саме такий формат, як публічне обговорення підготовки змін до Основного Закону, ініціювала держава, щоб в результаті отримати спільне бачення конституційного фундаменту місцевого самоврядування.
Загалом до 4 березня публічні обговорення пройдуть також в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Вінницькій, Харківській та Київській областях. До них долучаться представники місцевого самоврядування із сусідніх областей. Таким чином у публічних обговореннях майбутніх конституційних змін візьмуть участь всі регіони – місцеве самоврядування, їх асоціації, експерти, громадськість.
Раніше представники Венеціанської комісії та Ради Європи схвально відгукнулися про започаткування владою широкого громадського обговорення майбутніх конституційних змін і запевнили у подальшій підтримці втілення децентралізації влади в Україні.
Аргументовані думки та пропозиції до конституційних змін ви можете висловити онлайн тут: https://decentralization.gov.ua/constitution/offers
Теги:
Конституція обговорення Конституція Денис Шмигаль
Область:
Луганська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
28 вересня 2023
Побудова діалогів між громадою та владою: що є...
«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...
28 вересня 2023
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...
До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...
28 вересня 2023
Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців ОМС, - дослідник-документатор
Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців...
З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів...
28 вересня 2023
«Агенції регіонального розвитку повинні...
Запровадити цільову субвенцію для Агенцій регіонального розвитку (АРР) пропонує народний депутат України,...