8 грудня - експертне обговорення опублікованого проєкту змін до Конституції в частині децентралізації

8 грудня 2021 року з 14:00 до 16:00 відбудеться онлайн круглий стіл «Експертне обговорення проєкту змін до Конституції України від 30.11.2021р.». Проєкт конституційних змін дає старт реформі державної виконавчої влади на місцях та місцевого самоврядування, розширює повноваження та порядок діяльності органів місцевого самоврядування.

На заході будуть представлені позиції зацікавлених сторін щодо актуальних питань змін до Конституції України.

Основні запропоновані конституційні зміни:

  • громади отримують широкі права включно з головним — приймати будь-які рішення місцевого значення, регулювання яких держава не передала іншим органам;
  • впроваджується модель сильного відповідального мера;
  • на рівні областей і районів створюються самоврядні виконавчі органи замість державних адміністрацій;
  • замість місцевих державних адміністрацій вводиться інститут префектів;
  • вирішення суперечок між префектом і ОМС виключно у суді.

Одночасно,  у запропонованому проєкті змін до Конституції України залишаються не вирішеними наступні питання, які будуть відкритими до обговорення у форматі круглого столу:

  • ХТО призначає префекта? (Президент чи КМУ?)
  • КОМУ підзвітний і підпорядкований ПРЕФЕКТ? (Президенту чи КМУ?)
  • Як називатимуться адміністративні одиниці субрегіонального рівня (РАЙОНИ чи ПОВІТИ)?
  • Чи  будуть представницькі органи на рівні субрегіону? Чи будуть міста-райони, міста-повіти?
  • Чи перейменують СЕЛИЩА на МІСТЕЧКА?
  • ЧИ перейменуються області: Дніпропетровська в Дніпровську та Кіровоградська в Кропивницьку?
  • Чи буде виконавчий комітет у місцевій раді чи тільки «сильний» мер та інші питання?

Спікерами заходу будуть провідні експерти з питань реформи децентралізації влади та місцевого самоврядування.

Захід проводиться за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

06.12.2021 - 14:52 | Переглядів: 12848
8 грудня - експертне обговорення опублікованого проєкту змін до Конституції в частині децентралізації

Теги:

анонс Конституція Конституція обговорення

Джерело:

Читайте також:

03 липня 2026

«Українські громади сьогодні є повноцінними учасниками європейського діалогу»

«Українські громади сьогодні є повноцінними...

Широківська громада Запорізької області працює в умовах, які для багатьох європейських муніципалітетів залишаються...

03 липня 2026

Доступність податкових адміністративних послуг: Результати опитування ОМС

Доступність податкових адміністративних послуг:...

  Програма Polaris у партнерстві з Всеукраїнською Асоціацією ОТГ провела опитування органів місцевого...

03 липня 2026

Вакансія: Експерт(-ка) з гендерних питань

Вакансія: Експерт(-ка) з гендерних питань

SALAR International та Avfall Sverige оголошують вакансію «Експерт(-ка) з гендерних питань» до програм WM4U...

03 липня 2026

Тетяна Бордюг: «Громади обирають життя, тобто, розвиток…»

Тетяна Бордюг: «Громади обирають життя, тобто,...

Керівниця регіонального офісу “U-LEAD з Європою” в Запорізькій області Тетяна Бордюг про нестандартні формати...