Виходимо на фінальний текст проекту змін до Конституції в частині децентралізації, - Руслан Стефанчук

"Питання №1 – це децентралізація. Ми зараз виходимо на фінальний текст. Я переглядаю те, що зробила конституційна комісія, те, що напрацювали разом з асоціаціями місцевого самоврядування. Ми дійшли згоди вже практично з усіх параметрів, лишилися кілька нюансів", - сказав, говорячи про перспективи змін до Конституції, Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв'ю РБК-Україна.

За його словами, серед питань, щодо яких ще триває дисткусія, - чи буде статус юридичної особи в територіальних громад.

"Це, з одного боку, європейська практика. Але в умовах України юридична особа керується не тільки Конституцією, але й іншим законодавством, зокрема – цивільним. Як фахівець з цивільного законодавства можу сказати, що у юридичних осіб є таке право як об'єднання, роз'єднання, злиття. Чи не призведе це до сепаратизму на державному рівні, якщо ми надамо такий статус?", - зазначив Руслан Стефанчук.

Крім цього, усе ще немає одностайної позиції у питанні, залишати чи не залишати районні ради.

"Ми розуміємо, що це може стати каменем спотикання. З іншого боку, станом на зараз "районний рівень" не має великої затребуваності, на ці ради просто витрачається бюджет. Вони не мають в межах нового адміністративно-територіального поділу ніякого великого функціонального навантаження", - вважає Перший заступник голови Верховної Ради.

Також дискусійним є питання: чи є голова органом, чи посадовою особою.

"Бо тут виникає ціла низка проблем щодо наділення його повноваженнями. Важливим є також розв'язання питань щодо процедури розпуску та низка інших", - сказав пан Стефанчук.

Він сподівається, що приблизно до кінця вересня законопроект буде внесений до Верховної ради.

"Ми проводимо обговорення з асоціаціями місцевого самоврядування, зокрема із Асоціацією міст України, Всеукраїнською асоціацією громад, Українською асоціацією районних та обласних рад, Всеукраїнською асоціацією об'єднаних територіальних громад та іншими гравцями. Зараз стоїть питання завершення юридичного шліфування тексту. І я дуже сподіваюся, що до Дня місцевого самоврядування (7 грудня, - ред.), ми вже спробуємо це питання на якійсь стадії вирішити. Якщо нам вдасться, то зможемо передати його до Конституційного суду і очікувати на висновок, адже для змін до Конституції нам необхідно дві сесії. Це означає, що якщо ми на цій сесії його ухвалимо в першому читанні, то вже в лютому зможемо проголосувати за нього в другому", - зазначив Перший заступник голови Верховної Ради.

Фото: Верховна Рада

06.09.2021 - 12:32 | Переглядів: 8765
Виходимо на фінальний текст проекту змін до Конституції в частині децентралізації, - Руслан Стефанчук

Теги:

Конституція Руслан Стефанчук  Конституція обговорення

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

15 серпня 2022

Як Недобоївська громада справляється з викликами війни та знаходить можливості для розвитку

Як Недобоївська громада справляється з...

  Цілодобове чергування та майже півтисячі людей щодня - такими були перші дні повномасштабної війни для...

15 серпня 2022

Міжмуніципальне співробітництво: приклади покращення послуг через співпрацю громад

Міжмуніципальне співробітництво: приклади...

Про результати співпраці громад розповідає Лілія Попова, начальниця відділу з питань моніторингу, аналізу політики та...

15 серпня 2022

Результати дослідження потреб та запитів громад, пов’язаних з викликами, які з’явилися внаслідок повномасштабного вторгнення рф

Результати дослідження потреб та запитів...

Дослідження потреб та запитів громад, пов’язаних з викликами, які з’явилися внаслідок повномасштабного вторгнення рф,...

15 серпня 2022