В Мінрегіоні обговорили перспективи формування громад на Вінниччині
16 січня в Мінрегіоні відбулися консультації зі створення перспективного плану Вінницької області.
Це вже 17 регіон, щодо перспективного плану якого пройшли консультації за участі представників ОДА, місцевого самоврядування, народних депутатів та профільних асоціацій.
«До напрацювань по створенню перспективного плану мають бути залучені асоціації органів місцевого самоврядування, представники громад та районів, а також народні депутати. Тільки завдяки співпраці та діалогу з ними ви можете вийти в результаті на якісний і збалансований документ. Облдержадміністрації в першу чергу мають займати державницьку позицію, розробляючи перспективний план. Але усі ваші рішення, особливо непрості, мають бути обговорені і пояснені на місцях», - звернувся до представників ОДА В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.
Участь у консультаціях з розробки перспективного плану Вінниччини взяли народні депутати Віталій Безгін, Лариса Білозір та Аліна Загоруйко.
Нагадаємо, Мінрегіон спільно з підкомітетом з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у грудні минулого року розпочали консультації щодо майбутніх перспективних планів областей.
Консультації вже відбулися по перспективних планах Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей.
Наступні консультації заплановані на 17 січня по Миколаївській, Одеській та Херсонській областях і 20 січня по Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій.
Як відомо, 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Закон передбачає зокрема, що об'єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом.
За даними Мінрегіону, затвердженими Урядом перспективними планами формування територій громад покрито вже 90,3 % території країни.
Теги:
перспективний план В'ячеслав Негода
Область:
Вінницька областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
05 грудня 2023
Якісна освіта не за всі гроші світу: як громаді ухвалити рішення на користь дітей
Якісна освіта не за всі гроші світу: як громаді...
Авторка: Марія Очеретяна, Центр спільних дій Скорочення освітньої субвенції, необхідність оптимізації шкільної...
05 грудня 2023
7 грудня - презентація освітнього серіалу «Громада 4.0 — створюємо проєкти цифрової трансформації»
7 грудня - презентація освітнього серіалу...
7 грудня, в День місцевого самоврядування, о 12:00 представники міжнародної організації SocialBoost разом експертами...
05 грудня 2023
Глазго та Миколаїв стануть порідненими містами
Глазго та Миколаїв стануть порідненими містами
Англійське місто Глазго та місто Миколаїв готуються до офіційного встановлення побратимських відносин. Про це...
04 грудня 2023
Швейцарія передала сім автомобілів для роботи мобільних ЦНАПів на Херсонщині
Швейцарія передала сім автомобілів для роботи...
Швейцарія передала Україні сім автомобілів для роботи мобільних ЦНАПів у семи громадах Херсонщини. Завдяки цьому...